Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

VERGİ HAFTASI

Durali Doğan

21 Şubat 2011, 17:53

Durali Doğan

VERGİ HAFTASI

 Vergi Haftası kutlamaları başladı.  Hafta dolayısıyla ilçemizde de bir dizi etkinlik yapılıyor.
 İlk etkinlik Vergi Dairesi Müdürü Sayın Cemal Cengiz, Müdür Yardımcıları Kemalettin Güngör ve Saime Ergün ve personelin çelenk koymasıyla başladı.
 Ardından Kayma kam Kılıç’a ziyaret ve Mavi Kordela takılması.
 Vergi Dairesi Müdürü Cemal Cengiz ve Md. Yrd. Kemalettin Güngör hafta dolayısıyla sağ olsunlar gazetemizi de ziyaret ettiler.
 Müdür beyle ve sevgili öğrencim Kemalettin Beyle uzun uzun sohbet ettik.
 Müdür bey Vergi bilincinden bahsetti. Vatandaşın vergisini zamanında ödemesini istedi.
 Haberimizde de genişçe verdiğimiz gibi müdür beyin şu görüşleri dikkate değerdi: ”Verginin toplumsal bir sorumluluk. Vergi mükelleflerimiz vergilerini zamanında ödesinler. Kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına almada vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz. Bu vesileyle önümüzdeki aylarda vermeleri gereken gerek şahıs, gerekse kurum vergi beyannmelerini gerçeğe uygun vermelerini hatırlatmak istiyorum.  Bu hafta içerisinde vergi bilincini anlatacağız. Bu konuda basından destek bekliyoruz. Torba yasada vergi borcu olanlar için ödeme kolaylığı tanındı. Mükellefler bu fırsatı değerlendirsinler.”
 Böyle Vergi Haftası gibi özel haftalar çok önemli.  Yetkililer o konuya yoğunlanarak kamuoyunu aydınlatıyor. Vergi Bilinci de daha çok bu hafta içerisinde önemle anlatılıyor. Öğrencilere konferanslar veriliyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kemalettin bey tarafından konferans verileceği belirtildi.
 Vergi bilinci mükelleflere olduğu kadar daha küçük yaşlardaki çocuklarımıza anlatılması bence daha büyük önem arzediyor.
 Çocuklarımız vatandaşlık haklarını ve sorumluluklarını küçük yaşlarda öğrenirlerse  , bu bilince küçük yaşlarda varırlarsa bugün yaşanan sıkıntıların birçoğu temelde halledilmiş olur.
 Her yıl çıkarılan vergi afları mükelleflere kolaylık sağlıyor ama, olumsuz yönlerini de bir tarafa koyamayız. Bu sefer vergisini zamanında ödeyen vatandaş sitem ediyor, darılıyor.
 O bakımdan vergimizi zamanında ödeyeceğiz, bizi yönetenlerden de vergilerimizi doğru ve faydalı hizmetlerde kullanmasını isteyeceğiz, yanlış yapanlardan da yeri ve zamanı gelincehesabını soracağız.
 Verdiğimiz vergileri de çar çur edenlere, har vurup harman savuranlara, vergilerimizle köşe dönenlere, vurgun yapanlara, hakkı olmadığı halde zengin olanlara hesap sorma hakkımızın olduğunu, medeni cesaretle göstermekten geri durmayacağız.
 O yüzden, başka ülkelerde olduğu gibi hükümetlerin, iktidarların yıkılmasına, adı karışan siyaset adamlarının yok olmasına yol açabilecek yolsuzluk olayları karşısında yurdumuzda toplumsal tepki son derece cılızdır. Bu cılız ses ne zaman gür çıkarsa işte o zaman “Yurttaşlık Bilincimiz” de yükselecek ve bundan hepimiz kazançlı çıkacağız.
İlçemizde gayretli çalışmalarını takdir ettiğim Vergi Dairesi Müdürü sayın Cemal Cengiz ve Md. Yrd. Kemalettin  Bey’i gazetemize yaptıklarınazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, Vergi Haftası’nı kutluyorum.

Bu haber 2336 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Murat Gürbüz'ün Belediye Başkanlığı Kesinleşti03 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN