Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

Durali Doğan

19 Aralık 2010, 00:31

Durali Doğan

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

 Türkiye 2011 Haziranında yapılacak olan seçimlere hazırlanırken, Yozgat’ta da siyaset, milletvekili aday adaylarının  tek tek ortaya çıkmasıyla ısınmaya başladı.
 Yozgat siyasetinde, 2007 seçimlerinde umduğunu bulamayan Sorgun bu seçimlerde hangi partiden olursa olsun bir Sorgun’lu adayı meclise sokacak mı , yoksa Sorgun üzerine siyaset yapanlar ve çok sevdiğini söyleyenler Muslubelen’i geçtikten sonra Sorgun’u dört yıl daha unutacaklar mı! 
 Bu sorunun cevabını önümüzdeki seçimde net bir şekilde alabileceğiz.
 Yozgat’taki siyasi hareketlenmeler, özellikle Sorgun’lu adayların adaylıklarını erken açıklamaları yapılacak seçimde Sorgun’un başta güreşeceği gösteriyor.
 Yozgat’ta henüz CHP ve MHP’den ses çıkmazken, bu seçimlerde de Türkiye’de iktidar olmanın avantajını elinde tutan Ak Parti’ye yoğun ilgi olduğu görülüyor.
 Sorgun her şeyde başı çekiyor ama sona kalıyor.
 Aday adaylıklarını ilk açıklayanlar da Sorgun’lu hemşehrilerimiz oldu. Sorgun Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şevket Bağcı, İl Genel Meclisi Meclis Başkanı Üzeyir Arslan ve gazetimizin manşet haberinde duyurduğumuz Op. Dr. Ertuğrul Soysal.
 Dr. Soysal, siyasete ilk olarak 1999 yılında Fazilet Partisi'nden milletvekili aday adayı olarak girmiş. 2007 yılındaki seçimlerde ise Ak Partiden aday adayı olmuş.
 Bu sürede siyasetten hiç kopmamış ve yine AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
 Yozgat’ta bir özel hastanede göz doktorluğu yapan Ertuğrul bey kısa sürede kendisini sevdirmiş bir hekim. Önce gazetemizle paylaştığı milletvekilliği aday adaylığını sonra da halka duyurdu. “Yozgat’a , özellikle doğup büyüdüğü Sorgun’a hizmet etmek gayesini güttüğünü” her sözünde dile getiren Ertuğrul bey samimi öğrencimiz olması hasebiyle benimde çok takdir ettiğim, Yozgat’ta ve ilçemizde sevilen, sayılan bir insan.
 Kim ne derse desin yüreklice siyaseti araç olarak seçip hizmete talip olmak medeni ve cesurca bir davranış.
 Sorgun’da hangi partiden olursa olsun bizden olan ve bizi unutmayan, halka tepeden bakmayan, çarpmayacak, çırpmayacak, köşeyi dönmeyecek  “Devlet malında tüyü bitmeyen yetimin hakkını gözetecek” kadar dürüst ve hakkaniyetli doğru ve iyinin yanında olan, bazen ola ki başkasnın düşünemediği, tasavvur edemediği, belki de hayal bile kuramadığı duygu ve düşünceleri ortaya koyan “Halka hizmeti Hakka hizmet” sayan anlayışla aday adayı olduğunu söyleyenlerin başımızın üstünde yeri var.
 Aksine siyasete; koltuğunu korumak, koltuk kapmak, köşeyi dönmek, falanca partinin aday adayıydım diyerek iktidar nimetlerinden yararlanmak için girenlere rey kapımız da, gönül kapımızda kapalı olduğunu belirtelim.
 Başta Ertuğrul Soysal, Şevket Bağcı ve Üzeyir Arslan olmak üzere tüm milletvekili aday adaylarımıza başarılar diliyorum.

Bu haber 3476 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Hani Sorgun'u Çok Seviyordunuz?24 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN