Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sorgun Polisine Teşekkür

Durali Doğan

13 Şubat 2014, 08:17

Durali Doğan

           Türk Polisi her türlü tehlikeye göğüs gererek görev yapıyor. Her türlü insanla karşı karşıya.
 İşte bu teşki latın Sorgun’daki en yetkili ismi Sorgun İlçe Emniyet Müdürü sayın İbrahim Öney 2013 yılında ilçemizde meydana gelen asayiş olaylarının bir değerlendirmesini basınla paylaştı.
           Toplantıda İlçe Emniyet Amiri Cemil Şen, Trafik Denetleme Büro Amiri Ali Demirbaş ve Asayiş Çocuk Büro Amiri İsmail Ersoy’da vardı.
           Sorgun’un; asayiş, trafik, güvenlik ve huzuru üzerine önemli açıklamalar yaptı.
           Güvenliğimiz ve huzurumuzu borçlu olduğumuz emniyet mensuplarımızın birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak, 2013 yılında suç oranlarının azalmasında büyük gayret gösterdiklerine şahit olduk.
           Bunu biz değil, sayın müdürümüzün ifade ettiği ve karşılaştırdığı rakamlar söylüyor. 
           Yozgat’ın şark hizmet kapsamından çıkarılmasından sonra, personel sayısının azalması, sınırlı sayıda araç gereçle hizmet verilmesine rağmen, 2013 yılında mala karşı işlenen suçlarda ciddi şekilde azalma olmuş. 2012’de 961 olay meydana gelmişken, bu sayı 2013’te 870’ düşmüş.
           Bu rakamların örneklerini haberimizde okuyabilirsiniz.
           Suç oranlarının düşmesine rağmen müdür beyin bir yakınması var:
          -Sorgun’da suç oranlarında gözle görülür ve rakamlara dayanan bir azalma olduğu halde , ilçede suç işleme olaylarının arttığına dair bir dedikodu var. Bu tamamen asılsızdır. Bunlar dikkate alınmamalı. Böyle menfi etkileri olan ve düşünülmeden söylenen sözlere halkımız itibar etmesin. Polisimiz 24 saat halkımızın huzur ve güveni için görev başındadır.
            İlçe Emniyet Müdürü sayın İbrahim Üney’in önemli bir isteği şu: “ Halkımız hiç çekinmeden her türlü şüpheli şahsı, olayı 155 polis telefonuna bildirsin. Bilgi gelince biz rahat çalışırız.
 Doğru değil mi! Her şeyi polisten beklemek yerine, ilçede yaşayan vatandaşlar olarak dikkatli, tedbirli ve sorumluluklarımızı da bilerek yaşamamız gerekir. İşte o zaman 2013 yılında Sorgun’daki suç oranı %10 azalmışsa, bu oran gelecek yıllarda %20, %30’lara çıkacaktır. O zaman daha huzurlu ve güvenli olacağız.
           Sorgun Polisi de gece ve gündüz bizlerin huzuru, güveni, evimizde işyerimizde rahat etmemiz için çalışmaktadır.
           2013 yılını değerlendirme toplantısında şu tespiti yaptım: Sorgun polisi, müdüründen, amirinden rütbesiz polisine kadar hepsi Sorgun halkına hizmet noktasında birlik ve beraberlik içerisinde güven verici bir çalışma yürütüyor. Yeter ki halkımız rahat ve huzurlu olsun.
            Araştırmacı -yazar gazeteci M. Yılmaz Uluğtekin, “Eser Sahibi Sorgunlular Buluşması’nda ki yaptığı konuşmadan alıntı yaparak sayın Üney hakkında  şunları söylüyordu:  “Kültürü olmayan bir şehrin yaşıyor sayılamayacağını; Sorgun bu kültürel zenginliğe sahip çıktığı için Sorgun’un yaşayan şehir olduğunu” söylemesi ilçe emniyet müdürümüzün entelektüel seviyesini belirlemektedir.
 Ben de bu tespite cani yürekten katılıyorum.
 Biz gece evlerimizde rahat uyurken Polis gece nöbettedir. Kendilerine şükran borcumuzu ifade ediyoruz. Sayın Üney ve ekibini seviyor, çalışmalarını takdir ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.
         Sorgun Polisi’ne teşekkürler...

Bu haber 1732 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz'e Açık Mektup07 Haziran 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN