BAŞKAN MERTOĞLU: EYMİR'E HİZMETE DEVAM


Açıklama: devam
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2021
Geçerli Tarih: 07 Ekim 2022, 02:59
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=8554


Eymir’e yapılan 4 yıldızlı konuk ve kültür evi
KONUKLARINI BEKLİYOR
Sorgun’a bağlı Eymir beldesinde belediye tarafından yaptırılan 4 yıldızlı konuk evi konuklarını bekliyor.
Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu, kasabalarına 550 metre kare oturumu olan iki katlı muhteşem bir konuk ve kültür evi yaptıklarını, konukevinin konuklarını beklediğini söyledi.
Sorgun Medya Gazetesi'nden Durali Doğan, Şahin Özmen, Rasim Doğan ve Halit Yılmaz, Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Yapılan ziyaretten çok memnun olduğunu belirten Başkan Mertoğlu, kasabalarına 550 metre kare oturumu olan iki katlı muhteşem bir konuk ve kültür evi yaptıklarını kaydetti.
4 YILDIZLI KÜLTÜR EVİ
Eymir Beldesine yapılan Bozdağ Kültür Evi'ndeki çalışmaların tamamlanmasının ardından hizmete açıldığını söyleyen Mertoğlu, Bozdağ Kültür Evi’nin 10 bin metre kare üzerine yapıldığını belirtti.
Mertoğlu tesisin inşaatına 2015 yılı içerisinde başladıklarını, özellikle hafriyat, dolgu ve taş duvar yapımında çok büyük emekler harcadıklarını ifade ederek “Şuanda Kültür evimiz hizmete açıldı. 550 metre kare oturumu olan iki katlı taziye, konuk ve kültür evimizin alt katı taziye, tiyatro, toplantı, düğün, nişan, sünnet gibi etkinlikler için kullanılırken, 4 yıldızlı otelleri aratmayacak konforda dizayn edilen üst katında ise konuklar ağırlanacak. İçerisinde bulunan 14 odada 30 kişiyi ağırlayabileceğiz“ dedi.
HER MAHALLEYİ SU İLE BULUŞTURDU
Kayakışla Mahallesine 25 metrekare alan içerisinde hem morg hem de gasilhane yaptıklarını belirteren Mertoğlu “Kayakışla mahallemize 3 gözlü morg ve gasilhaneyi şuanda hizmete açtık. Yeni aynı mahallemizde bir su deposu yaptık. 4 km uzaklıktan 2 farklı bölgeden su getirdik. Yerleşim yeri dağınık olduğundan dolayı eski su deposu bu bölgeye su basmakta yetersiz kalıyordu. Bu yüzden Kayakışla mahallemize bir su deposu daha yaparak bu mahallemizde su sorununu çözdük. Yine aynı şekilde Akocak Mahallemize 4 km uzaklıktan su getirdik. Bu mahallemizdeki gerekli tadilat ve tamirat işlerini yaparak bu mahallemizde de su sorununu çözdük. Musubaba mahallemizde altı yapıyı tamamen yeniden yaptık” ifadelerini kullandı.
28 METRE DERİNLĞİNDE GÖLET YAPILACAK
Aydıncık-Çekerek istikametine giden yol güzergahı üzerine 28 metre derinliğinde Eymir Göleti yapılacağını söyleyen Çetin Mertoğlu “Gölet çalışması için ihale yapıldı. Kamulaştırılmalar tamamlandı. Bitmesi durumunda çok güzel bir mesire ve piknik alanı olacak” ifadelerini kullandı.
ZİRAAT BANKASI ATM KURACAK
Mertoğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayın Fuat Oktay’ın beldeye bir ATM konulması için Ziraat Bankası yetkililerine talimat verdiğini, kendilerinin de bu konuda gerekli başvuruları yaptıklarını ve beldeye kısa süre içinde ATM kurulacağını sözlerine ekledi.