Bu da gelir, bu da geçer


Açıklama: devamı
Kategori: Sorgun
Eklenme Tarihi: 15 Temmuz 2013
Geçerli Tarih: 29 Ocak 2023, 18:14
Site: Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
URL: http://www.duralidogan.com/haber_detay.asp?haberID=4190


 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu nda Sorgun’a tercih listesinde sadece Muhasebe Bölümü’nün yer alması tepki çekti.

 SORGUN’A TEK BÖLÜM

 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kıla vuzu’nda inşaatı yılan hikayesine dönen Sorgun Meslek Yüksekokulu’nda  Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı açıldığı belirtildi. Yozgat’ın en büyük ilçesi olan hala inşaatı bitirilemeyen yüksekokula sadece bir bölüm açılması Sorgunlular tarafından tepkiyle karşılandı.

ÜÇ YILDIR DEVAM EDEN İNŞAAT

 2010 yılında Sorgun’a Fakülte Yaptırma Vakfı tarafından temeli atılarak inşaatına başlanılan ve kaba inşaatının yapımı gerçekleştirilen Sorgun Meslek Yüksekokulu binasının yapımı üç yıl olmasına rağmen bitirilemedi. Şimdi herkesin merak ettiği husus “30 kontenjanla açılan programın eğitim vereceği meslek yüksekokulu binasının  ne zaman tamamlanacağı ve alınacak öğrencilerin Sorgun’da eğitime başlayıp başlamayacak olması.”
 SORGUN ÜVEY EVLAT MI!

 Merkez ve çevre ilçeler arasında her alanda bir adım önde olduğu söylenen Sorgun’un yüksek öğretime gelince üvey evlat muamelesi görmesi, Sorgun’un sosyo-ekonomik alanda geride bıraktığı ilçelerde en az iki bölümün açılıp, Sorgun’a bir bölüm açılarak sus payının verilmesi anlaşılır gibi değil.

DİĞER İLÇELERDEN NEYİMİZ EKSİK

 Yozgat’a bağlı ilçeler arasında bulunan Akdağmadeni’nde bulunan yüksekokulda, “Bahçe tarımı, Bankacılık ve Sigortacılık, Bankacılık ve Sigortacılık (İÖ), Bilgisayar Programcılığı, Elektrik, Makine, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Otobüs Kaptanlığı, Turizm ve Seyahat Hizmetleri” olmak üzere  dokuz program açıldı. Yüksekokulu bulunan Boğazlıyan’da Bilgisayar Programcılığı, Gıda Teknolojisi olmak üzere iki, Yerköy’de ise Adalet, Adalet (İÖ), Sosyal Güvenlik, Sosyal Güvenlik (İÖ) olmak üzere dört program açıldı.

BU DA GELİR, BU DA GEÇER
 Sorgun halkının tepkisine ilgililer yine kaçamak cevaplar verecek  “Bu da gelir, bu da geçer” diyerek teseliye devam edecekler.

 HAKKIMIZI ARAYALIM!

 Geçmişte olduğu gibi Sorgun’un hakkının yendiğini söyleyen Sorgun halkı; ilçe yöneticilerini, ilçede faaliyet gösteren siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütlerini konunun takipçisi olmaya çağırdı.
 
 
Alparslan Gazi Doğan