Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

2022 ÇİĞDEMLİ'NİN YILI OLACAK

2022 ÇİĞDEMLİ'NİN YILI OLACAK

Tarih 05 Temmuz 2022, 10:09 Editör sorgun selam

devam

Çiğdemli Belediye Başkanı Ahmet Sungur “2022 Çiğdemli’nin yılı olacak” dedi.
Çiğdemli beldesine kurulacak 200 kişilik tekstil fabrikası, Toki konutları, Park ve yapılan diğer hizmetler ile Çiğdemlinin çehresinin değişmeye başladığını” söyleyen Sungur “Çiğdemli bu çevrede gelecek vadeden en şirin belde olacak” dedi.
TEKSTİL FABRİKASI İHALE EDİLDİ
Çiğdemli Belediyesi’ne ait 2300 metrekarelik Kültür Salonu’nda kurulacak olan tekstil fabrikasının kuruluş anlaşması Zazam Konfeksiyon temsilcisi ile Çiğdemli Belediye Başkanı Ahmet Sungur arasında imzalandı.
Başkan Sungur “ 200 kişinin istihdam edileceği tekstil fabrikasının ihalesinin yapıldığını, Zazam tekstil şirketi ile belediyemiz arasında sözleşme imzalandığını, kurulacak fabrikanın yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanacağını, fabrikada öncelikli olarak bu çevrenin insanının çalıştırılacağını, fabrika düzenli çalıştırılmaz ise belediyenin anlaşmayı fes etme yetkisine sahip olduğunu, projeyle Çiğdemli Beldesi’nde tekstil ile istihdam alanı oluşturularak işsizliğin asgari düzeye indirilmesini amaçladıklarını” ifade etti.
TOKİ KONUTLARI
Çiğdemli halkının hizmetine sunulacak olan bir diğer proje de 100 konutluk TOKİ projesi. Belediye Başkanı Ahmet Sungur “Yer tespitinin yapıldığını, Milli Emlak’tan belediyenin bu yeri alarak TOKİ’ye teslim edeceğini” vurgulayarak “100’e yakın konut yapılacak,. Bunu TOKİ yapacak. İhalesi de TOKİ tarafından yapılacak. Ağustos ayı içerisinde konut projesinin alt yapı işlemlerini tamamlayarak TOKİ’ye teslim edeceğiz. İhalesi yapıldıktan sonra da konutlar en kısa zamanda tamamlanacak” dedi.
ÇİĞDEMLİ’YE YAKIŞIR PARK
Karayollarına ait on bin metrekarelik alanda yapılacak olan park ile de beldede yaşayan halka piknik alanı, düğün salonu, çocuk oyun alanları yaratılacak.
Belediye Başkanı Ahmet Sungur, “Bu projeye Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın destek verdiğini, önümüzdeki ay içerisinde ihaleye çıkılacağını” söyledi.
DOĞALGAZDA İÇ SİYASETİ AŞAMADIK
Sungur, beldesi Çiğdemli için doğalgaz hayali olduğunu ifade ederek, "Doğalgaz için çok çaba gösterdik. Ancak önümüze engellerçıktı. Bu engelleri çıkaranları biliyoruz. Bunu vatandaşımızda çok iyi biliyor. Karşılaştığımız engelleri rapor haline getirdik. Zamanı geldiğinde halkımızla durumu paylaşacağız. Yozgat iç siyasetini bir türlü aşamadık. Doğalgaz yatırımı konusunda bize desteğini hissettiren Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ'a,Bakan Yardımcımız Ertuğrul Soysal'a, Yozgat Milletvekili Ethem Sedef'e teşekkür ediyorum." dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

KARA TREN KAZA YAPTI

KARA TREN KAZA YAPTI devam

GAZETECİ-YAZAR ERHAN PALABIYIK'IN KALEMİNDEN YOZGAT İSİMLER SÖZLÜĞÜ

GAZETECİ-YAZAR ERHAN PALABIYIK'IN KALEMİNDEN YOZGAT İSİMLER SÖZLÜĞÜ devam
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN