Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Keven’den ilçe ziyaretleri

Keven’den ilçe ziyaretleri

Tarih 14 Haziran 2022, 12:00 Editör sorgun selam

devam

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat’ın 13 ilçesinde ziyaretlerde bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle Yozgat’a gelen Antalya Milletvekili Rafet Zeybek ile birlikte Yozgat’ta bir dizi ziyaretlerde bulunan Yozgat Milletvekili Ali Keven ve İl Başkanı Abdullah Yaşar kalabalık bir partili heyetiyle 13 ilçenin tamamını ziyaret etti.
Yerköy ilçesinden başlayan programda Yerköy İlçe Başkanı Hakan Uyar ile birlikte mahalle muhtarları, ilçe esnafı, taksi durakları ve işhanları ziyaret edildi. Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Coşkun Kahraman ve Oda yönetiminin de ziyaret edildiği programda yoğun olarak esnafın ve ticaret dünyasının nabzı tutuldu.
Daha sonra Şefaatli ilçesinde bir çay bahçesinde esnaf, çiftçi ve bazı köylerin muhtarlarıyla buluşan CHP Milletvekilleri Ali Keven ve Rafet Zeybek burada İlçe Başkanı Ömer İşgüzar ile birlikte çeşitli sorunları ve talepleri dinleyerek Genel Başkana sunmak üzere not aldılar. Paşaköy’ü de ziyaret eden heyet köy kahvesinde çiftçilerle buluştu. Paşaköy’de köy kahvesinde konuşan Keven, “Paşaköy yakın zamana kadar belde olan belediyelik olan bir yerleşim yeriydi. Ancak ne yazık ki AKP tarafından birçok belediyemiz kapatıldı. Paşaköy de onlardan birisidir. Belediyenin yaptığı dükkânlar terk edilmiş bir şekilde durmakta ve köylerimiz her geçen gün daha fazla küçülmektedir. Çiftçimiz daha fazla üretmek istiyor. Hasat edince sattığı ürününden para kazanmak istiyor. Evini geçindirmek istiyor. Köyünden tarlasından ayrılmak istemiyor. Ancak mazot neredeyse son zamlarla birlikte 30 liraya doğru gidiyor. Mazot, gübre, ilaç bütün girdilerde devamlı zam üstüne zam yaşanıyor. Çünkü başta ekonomi yönetimi olmak üzere saray hükümeti güven veremiyor. Enflasyon TÜİK tarafından seyreltilerek açıklanıyor. Enflasyonun yüzde 70 olduğuna kim inanıyor? Kendileri dahi inanmıyor. Enflasyonu gizleyince halkın alım gücü yükselmiş olmuyor. Saray hükümetinin keyfi yerinde ama halkımızın keyfi yerinde değil. Halkın önüne sandığı getirin artık.” dedi.
Paşaköy Muhtarı Mikail Bal’a, parti temsilcisi Emrah Alparslan’a ve köy halkına teşekkür eden Milletvekilleri Ali Keven, Rafet Zeybek ve İl Başkanı Abdullah Yaşar ilçe ziyaretlerine ertesi gün devam etmek üzere Şefaatli’den ayrıldılar.
Akdağmadeni ilçesinde yapılan esnaf ziyaretleriyle ilçe programlarına devam eden heyet Akdağmadeni İlçe Başkanı Necip Turançiftçi’nin ev sahipliğinde ilçe çarşısında esnaf ile görüştü. Daha sonra Saraykent, Aydıncık ve Çekerek ilçelerini ziyaret eden Milletvekilleri Ali Keven, Rafet Zeybek ve İl Başkanı Abdullah Yaşar ile ilçe başkanları burada vatandaşların sorunlarını dinledikten sonra esnafa da hayırlı işler dileyerek Yozgat’a döndüler
CHP heyeti Boğazlıyan ilçesine yaptıkları ziyaretle güne başladıktan sonra Boğazlıyan İlçe Başkanı Ahmet Peker ve kalabalık bir partili heyet ile birlikte ilçe çarşısında esnaf ziyaretleri yaptıktan sonra bir kafede Kadın Kolları ve ev kadınları ile Aile Destekleri Sigortası hakkında toplantı gerçekleştirdi.
AKP iktidarının halka geçim kaygısı ve zamlardan başka bir şey sunamadığını söyleyen Keven, “Bu ortamda alınacak en doğru karar erken seçim kararıdır. Liyakatlı ve güven veren bir ekonomi yönetimiyle birlikte iktidara geleceğiz ve hem üreticiyi hem tüketiciyi koruyan bir üretim ekonomisiyle Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracağız. Biz birkaç müteahhite ballı ihaleler vermek için değil kentlisi, köylüsü, işçisi, çiftçisi, esnafı, üreticisi milyonlarca vatandaşımızla birlikte yönetmek için geliyoruz. Tüm hemşerilerime çağrım; artık rahat bir nefes almak için bize katılın!” diye konuştu
Uzunlu beldesini de ziyaret eden Milletvekilleri Ali Keven, Rafet Zeybek ve İl Başkanı Abdullah Yaşar’a Uzunlu Belediye Başkanı Okan Yaşar Elbaşı ev sahipliği yaptı. Daha sonra Çandır, Çayıralan, Sarıkaya ve Sorgun ilçelerinde yapılan bir dizi ziyaretlerle programlarını tamamlayan Milletvekilleri Ali Keven, Rafet Zeybek ve İl Başkanı Abdullah Yaşar, ilçe başkanlarına ve partili yöneticilere katkılarından dolayı teşekkür ederek programlarını tamamladılar.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

TANER DEMİRER'İN SORGUN ZİYARETİ

TANER DEMİRER'İN SORGUN ZİYARETİ devam

SALMAN GÜVEN TAZELEDİ

SALMAN GÜVEN TAZELEDİ devam
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN