Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

OKUR-YAZAR BULUŞMASI

OKUR-YAZAR BULUŞMASI

Tarih 22 Aralık 2021, 12:10 Editör sorgun selam

devam

Araştırmacı-yazar Durali Doğan “Okur- Yazar Buluşması” programında Araplı Sorgun Araplı Beldesi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle söyleşi yaptı. Araplı Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen programa Okul Müdürü Saffettin Alan, Yunus Emre İlkokulu Müdür Yardımcısı Müdür Yardımcısı Mesut Yücel ve okulda görev yapan öğretmenler katıldı.
Durali Doğan, Araplı İmam Hatip Ortaokulu tarafından yürütülen “Gençliği önemse, geleceğe gülümse” isimli proje kapsamında öğrencilerle şairlik, yazarlık üzerine sohbet etti, yazmış olduğu eserleri hikayeleri ile birlikte öğrencilerle paylaştı. Konuşmasında; “Şair ve yazar olmak için, öncelikle insanın kendi çevresini gözlemlemesinin ve araştırma yapmasının en önemli başlama yöntemi olduğunu” belirten Doğan, öğrencilere kendi hayatından örnekler vererek tiyatro ve araştırma kitapları yazmaya nasıl başladığını, hayat hikayesinden kesitler sunarak anlattı. 'Her öğrencinin yaşadığı yörenin çevre incelemesi yapması ve yerel kültürü iyi tanımasının başarısını artıracağını” vurgulayan Doğan, yaptığı araştırmalarda öğrencilerden, öğretmenlerden ve halkın bizzat kendisinden çok faydalandığını belirterek şunları söyledi: 'Yozgat çok değerli yazar, gazeteci, aşık ve şair, bilim insanı yetişmiştir. Bu değerli şahsiyetleri biz de tanıyacağız, öğrencilerimize de tanıtacağız. Öncelikli olarak öğrencilerimiz kendi çevresini iyi tanıması lazım.” Dedi. Okumanın, yazmanın önemine de değinen Doğan öğrencilere “bol bol okuma, derleme yapma ve yazma” tavsiyesinde bulundu.
Öğretmenlere de seslenen Doğan “Öğrencilerimize önce çevremizi tanıtan ve araştıran ödevler verelim. Onları yazmaya ve araştırmaya teşvik edelim. Yozgat; manisi, türküsü, destanı, efsanesi, yaşanmış fıkrası, hikayesi, çok zengin bir il. Öğrencilerimiz kendi öz kültürüne yabancı kalmamalı.” Şeklinde konuştu.Yazdığı şiirlerden de örnek veren Doğan, söyleşinin sonunda öğrencilerin sorularını cevapladı ve onlara kitap hediye etti.
Okul Müdürü Saffettin Alan ise programın sonunda yaptığı konuşmada “Sayın Durali Doğan hocamızı heyecanla, zevkle dinledik. Çok mutlu olduk. Çok güzel bir söyleşi oldu. Değerli Hocama çok teşekkür ediyoruz. “ dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

SORGUN'DA KARNE SEVİNCİ

SORGUN'DA KARNE SEVİNCİ devam

TANER DEMİRER'DEN STK'LARA ZİYARET

TANER DEMİRER'DEN STK'LARA ZİYARET devam
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN