Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Özışık, özür çağrısında bulundu

Özışık, özür çağrısında bulundu

Tarih 02 Ekim 2021, 11:39 Editör sorgun selam

İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık, Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci’nin yaptığı açıklamada kullandığı İP ifadesinin kendisine yakışmadığını belirterek, Ekici’ye özür çağrısında bulundu

İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık, Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci’nin yaptığı açıklamada kullandığı İP ifadesinin kendisine yakışmadığını belirterek, Ekici’ye özür çağrısında bulundu
İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık, Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci’nin yaptığı açıklamada kullandığı İP ifadesinin kendisine yakışmadığını belirterek, Ekici’ye özür çağrısında bulundu. Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, CHP Milletvekili Ali Keven’in emsal artışı iddialarına cevap verdiği açıklamasında İYİ Parti’yi kastederek İP ifadelerini kullanmıştı.
YAKIŞTIRAMADIM İl Başkanı Özışık, söz konusu ifadeleri Ekinci’ye yakıştıramadığını belirterek, şu açıklamada bulundu; “ Sorgun Belediye Başkanı Sayın Erkut Ekinci’nin basın açıklamasını üzülerek okudum. CHP Milletvekili Sayın Ali Keven’in iddialarına cevap verirken partimizin ismini “İP” olarak anması saygısızlıktır. Kendisine Yakışmadı. Sayın Ekinci, genç kardeşim. 1.Partimizin adı “İYİ”dir. Kayı boyu sancağından esinlenmiştir. Ortadaki “Y” Allah’a dua eden insanı, her iki tarafındaki “I” dua eden insanı koruyan kılıçları sembolize eder. Kılıç TÜRK’ün savaşçı ruhunu, dua da imanının ifadesidir. Sen “İP” diyerek TÜRK’ün savaşçı ruhuna ve imanına hakaret ediyorsun, farkında değilsin.
ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM
2.Sorgun’da İYİ Partiye gönül vermiş tüm hemşehrilerine saygısızlık yapıyorsun, farkında değilsin.
3.Her gün Sorgun’da yüz yüze baktığın, selam verdiğin, hâl hatır sorduğun İYİ’lere saygısızlık yapıyorsun farkında değilsin. 4.Belediyede, köyünde, yakın akraba ve arkadaşlarının içinde İYİ’ler var. Sen de biliyorsun. Belediyende bir işçi ya da memura, Aşağıcumafakılı’da bir köylüne, bir lise arkadaşına, kuzenine hakaret ediyorsun farkında değilsin.
5.Ali Keven’le girdiğin tartışmanın esası nedir bilmiyorum. Belki haklısın, belki haksız. O konu kamuoyunun takdiridir. Eğer hukuki bir sonuç doğurursa hukukun bileceği iştir.
6.Partimize, teşkilatlarına, üyelerine Sorgun’da, Sorgun’un bütün köylerinde, beş beldesinde “İYİ PARTİ”ye gönül vermiş herkese yaptığın saygısızlık için bir “ÖZÜR” dilemen gerekir.7.Sorgun’da görüştüğüm arkadaşlarım sende özür dileyecek “ERDEM” olduğunu söylediler. Ama ben o cesareti göstereceğini sanmıyorum.”
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BAŞKAN SUNGUR HİZMETLERİNİ GAZETEMİZE ANLATTI

BAŞKAN SUNGUR HİZMETLERİNİ GAZETEMİZE ANLATTI devam

Gölette boğulan çocuk

Gölette boğulan çocuk devam
ÇİĞDEMLİ'DE GÖRDÜKLERİM21 Ekim 2021

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN