Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Polat, Yozgat'ın yeni valisi!

Polat, Yozgat'ın yeni valisi!

Tarih 10 Haziran 2020, 19:36 Editör sorgun selam

devamı

 Yozgat Valisi Kadir Çakır'ın Mülkiye Başmüfettişliğine getirilmesinin ardından Ankara Mamak Kaymakamı Ziya Polat, Yozgat Valisi görevine getirildi.
 Yozgat’ta 1999 tarihinden itibaren görev yapan Valilerden sadece birisi başka bir ile atanırken, Yozgat’a atanan valilerden sadece birisi daha önce başka ilde görev yaptı.
 Yozgat Valisi Kadir Çakır’ın Mülkiye Başmüfettişliğine atanması ile birlikte, gelenek bir anlamda bozulmadı. Yozgat’ın, Valilerin ilk ve son durağı gerçeği ile bir kez daha kanıtlandı. 1999-2020 tarihleri arasında Yozgat’a atanan Valilerden biri dışında hepsinin ilk görev yeri oldu. Yozgat’tan bir vali dışında tamamı merkeze alındı.  1999 tarihinde Yozgat Valiliğine Mülkiye Müfettişi Hüseyin Önal atandı, 2003 yılında Merkeze alındı. Yerine Kaymakam Gökhan Sözer’in ataması yapıldı.  Vali Sözer 2006 yılında Kocaeli Valisi oldu. Strateji Geliştirme Başkanı Amir Çiçek 2006 yılında Yozgat Valisi oldu. 2010 yılında Merkeze alınan Vali Amir Çiçek, daha sonra Şırnak valiliğine getirildi. Siirt Valisi Necati Şentürk Yozgat’ta 2010-2012 yıllarında görev yaptı. Merkeze alınan Şentürk, daha sonra Kırşehir valiliğine atanan isim oldu. Kaymakam Abdulkadir Yazıcı 2012-2016 yıllarında görev yaptı. Başbakanlık Müşaviri Kemal Yurtnaç 2016-2018 tarihlerinde Yozgat Valiliği görevini yürüttü, merkeze alınan diğer bir isim oldu. Kaymakam Kadir Çakır’ın da ilk görev yeri Yozgat oldu. 2018 yılından itibaren Yozgat’ta Vali olarak görev yapan Çakır, merkeze alınırken, yerine kendisi gibi olarak atandı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Müftü Kayış, gazetemizi ziyaret etti

Müftü Kayış, gazetemizi ziyaret etti devamı

Kaymakam Güneş, kan bağışladı

Kaymakam Güneş, kan bağışladı devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN