Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Kaymakamlık binasında yeni gelişme

Kaymakamlık binasında yeni gelişme

Tarih 04 Haziran 2020, 07:52 Editör sorgun selam

devamı

 Çalışmalarına 2017 yılında başlanılan, fakat yer seçiminden dolayı bir türlü çözülemeyen Sorgun kaymakamlık binası yapımı için düğmeye basıldı.
 Daha önce yapılması planlanan fakat üzerinde anlaşma sağlanamayan yer seçimi konusu, Sorgun Kaymakamı Bahadır Güneş’in çabalarıyla netliğe kavuşturuldu.
 Kaymakam Güneş, yaptığı açıklamada, Sorgun Kaymakamlık Binasının, eski toprak mahsuller ofisi arsası üzerine yapımı için karar verildiğini söyledi.
 Güneş “İçişleri Bakanlığıyla görüşülerek; bodrum, zemin ve 3 normal katlı toplam 7 bin metrekarelik inşaat alanından oluşacak kaymakamlık binasının avan projesi hazırlanarak İçişleri Bakanlığının onayına sunuldu. İçişlerini Bakanlığının incelemeleri sonrasında proje onaylandı” dedi.
 TOKİ tarafından yapılması planlanan Sorgun Kaymakamlık Binasının uygulama projelerinin tamamlanarak TOKİ’ye teslim edileceğini ve bu yıl içerisinde ihaleye çıkılmasının beklendiğini belirten Güneş “Sorgun kaymakamlık binasının çok eski, küçük ve yetersiz olması, ilçe içerisinde diğer kurumların dağınık bir şekilde bulunması, vatandaşların kurumlar arası gidiş gelişlerinde sıkıntılara sebebiyet vermektedir.
 İlçenin yeni binasına kavuşmasıyla birlikte vatandaşların bu sıkıntıları ortadan kalkacak ve tek bina içerisinde işlerini kolaylıkla halledebilecekler” diye konuştu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Müftü Kayış, gazetemizi ziyaret etti

Müftü Kayış, gazetemizi ziyaret etti devamı

Kaymakam Güneş, kan bağışladı

Kaymakam Güneş, kan bağışladı devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN