Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Hayvan Hastanesi tepkisi

Hayvan Hastanesi tepkisi

Tarih 20 Mayıs 2020, 18:17 Editör sorgun selam

devamı

 Gazetemizin geçen hafta gündeme taşıdığı Hayvan Hastanesi haberi büyük yankı bulurken Sorgun’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler sessiz kalırken, tek açıklama Yeniden Refah Partisi Sorgun ilçe teşkilat başkanından geldi.
VETERİNER FAKÜLTESİ
SORGUN’DA,
HAYVAN HASTANESİ
YOZGAT’TA!
 Sorgun’da 61 öğrenciyle laboratuvar ve bina eksikliği ile eğitim öğretime başlayan Veteriner Fakültesi’nde eğitim gören öğrenciler için bir tecrübe ve uygulama merkezi olabilecek Hayvan Hastanesi’nin yapılacak ihalenin ardından 2021 yılında Yozgat’ta hizmete sunulacağı ifade ediliyor.
YENİDEN REFAH
PARTİSİ’NDEN TEPKİ
            Yeniden Refah Partisi Sorgun İlçe Teşkilat Başkanı Muammer Özen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sorgun’a Veterinerlik Fakültesi kurulurken Hayvan Hastanesi’nin Çalatlı Mevkiine kurulmasına tepki göstererek yapılan bu yanlıştan dönülmesi çağrısında bulunuyorum.“ dedi. 

“ÖĞRENCİLER,
UZAK KALACAK”
       Özen,  açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yozgat’a Hayvan Hastanesi ve Borsası kararının ne zaman ve kimlerle alındığının kamuoyuna açıklanması gerekir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sorgun’a verdiği Veterinerlik Fakültesi muammalı bir şekilde olsa da kuruldu. Ancak Veterinerlik Fakültesi öğrencileri uygulama, teşhis ve tedavi gibi birçok şeyden uzak kalacak. 56 bin metrekare alanda kurulacak ve yaklaşık 15 milyon liraya mal olacak Hayvan Hastanesi ve Borsası Projesi'nin, yapımında yetkililerin düz alandan yakınması da bizim düşüncelerimizi destekler durumdadır. Bunun da aksini kimse iddia edemez. Sorgun’un Yozgat’ta büyük bir hayvancılık potansiyeline sahip olmasına rağmen bu incelemede niçin yer verilmediği büyük bir soru işaretidir. Bu konu hakkında Üniversite sorumluları nasıl bir fikir beyan etti? sorusuna da Üniversite yetkililerinin bir cevap vermesini bekliyoruz. Sorgun Veterinerlik Fakültesine 30 kilometre uzakta bulunan bir yerin Hayvan Hastanesi ve Borsası olamayacağını biliyoruz.” dedi.
   

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Müftü Kayış, gazetemizi ziyaret etti

Müftü Kayış, gazetemizi ziyaret etti devamı

Kaymakam Güneş, kan bağışladı

Kaymakam Güneş, kan bağışladı devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN