Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Bu işte bir terslik var !

Bu işte bir terslik var !

Tarih 14 Mayıs 2020, 08:28 Editör sorgun selam

devamı

Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’in Yozgat Hayvan Hastanesi ile ilgili yaptığı son açıklama tartışmaların fitilini ateşledi. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sorgun mitinginde ilçemize söz verdiği Veteriner Fakültesi’nin açılış hikayesi hafızalardaki yerini korurken şimdi de “Yozgat Hayvan Hastanesi” tartışmaları başladı.

VETERİNER FAKÜLTESİ
SORGUN’DA,
HAYVAN HASTANESİ
YOZGAT’TA!
 Sorgun’da 61 öğrenciyle laboratuvar ve bina eksikliği ile eğitim öğretime başlayan Veteriner Fakültesi’nde eğitim gören öğrenciler için bir tecrübe ve uygulama merkezi olabilecek Hayvan Hastanesi’nin yapılacak ihalenin ardından 2021 yılında Yozgat’ta hizmete sunulacağı ifade ediliyor.

ÜLKEMİZDE BİRÇOK
ÖRNEĞİ VAR!
 Ülkemizde eğitim öğretime devam eden Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin yanıbaşında faaliyet gösteren Hayvan Hastanelerinin aksine Sorgun Veteriner Fakültesi’ne 30 kilometre uzakta olacak olan hastanede öğrencilerin uygulama, teşhis ve tedavi gibi birçok şeyden uzak olacağı düşünülüyor.

ATATÜRK
ÜNİVERSİTESİ ÖRNEĞİ
 Atatürk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencileri, hasta hayvanlara teşhis koyma yöntemlerini uygulamalı olarak öğreniyor, hayvan hastanesinde tanı ve teşhis aşamalarını birebir takip ediyor.
 Veteriner hekim olabilmek için 4 yıl eğitim gören öğrenciler, bölge hayvancılığı ve ülke hayvancılığına katkı sağlamak amacıyla, hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği derslerine ek olarak uygulama derslerinde hayvan hastanesine gelen hasta hayvanların tedavisi için çabalıyor.

NEDEN SORGUN DEĞİL?
 İlçemizin tarım ve hayvancılık sektöründe son yıllarda gösterdiği büyüme göz önüne alındığında “Hayvan hastanesinin yeri neden Sorgun değil? sorusu da akıllara geliyor. Bu konuda Sorgun halkı; “Sarıkaya, Çekerek, Saraykent, Akdağ-madeni gibi hayvancılıkla uğraşan ilçelerin ulaşımı Sorgun’a daha kolay. Hayvancılıkta gelişen Sorgun, hayvan potansiyeliyle tüm ilçelere öncülük eden konumda.  Bunlar göz önüne alındığında hastanenin Sorgun’a yapılması gerektiği” konusunda birleşiyor.

BAŞER’İN AÇIKLAMASI
 Yozgat Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası’nın Süt ünitesi ile birlikte birbirini tamamlayan entegre yatırımlar olduğunu vurgulayan Başer, 2021 yılında Yozgat Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası’nı da tamamlayarak Yozgat halkının hizmetine sunacaklarını açıkladı.
 Başer, Et ve Süt kurumu bünyesinde kurulacak “Süt Ünitesi” ve 2021 yılında açılması hedeflenen “Yozgat Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası”yla Yozgat’ta tarımsal ve hayvansal üretim noktasında zihniyet devrimi olacağını, babaerkil tarımsal ve hayvansal üretimin yerini pazarı belli olan plan ve program dahilinde üretimin yapıldığı yeni bir sürecin başlayacağına inandığını vurguladı.

MERAK EDİYORUZ!
 Sorgun halkı olarak, ilçemizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının, siyasi parti temsilcilerinin ve ilçe yöneticilerinin konuyla ilgili ne düşündüklerini merak ediyoruz.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Özdemir, güven tazeledi

Özdemir, güven tazeledi devamı

Gazetemize teşekkür ettiler

Gazetemize teşekkür ettiler devamı
Küs Topraklar30 Ekim 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN