Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Feyzullah Bektaş'ta seminer verdi

Feyzullah Bektaş'ta seminer verdi

Tarih 13 Şubat 2020, 08:29 Editör sorgun selam

devamı

 Yozgat Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından, Sorgun Feyzullah Bektaş İmam Hatip Ortaokul Müdürlüğü’nün daveti üzerine, “Hayallerimiz, Gerçekler ve Gayret” konulu seminer verildi.
 Okulun konferans salonunda gerçekleşen, sohbet ve söyleşi havasında gerçekleşen toplantıya yedinci ve sekizinci sınıflarda okuyan 175 öğrenci ile öğretmenler okul yöneticileri katıldı.
 Öğrenciler ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Mustafa Böyükata, ülke, millet ve insanlık için güzel hayaller kurmanın varlıklar içerisinde insana mahsus olduğuna dikkat çekti.
 Sonsuzluktan gelen ve sonsuzluğa giden dünya yolculuğunda, eşyanın, maddenin sırlarını anlamak insanın düşünmesi ve bilimin öcülüğünde olacağını belirtti. Din ve sosyal bilimler ile fen bilimlerini birlikte dikkate almak gerektiğine de değinen Prof. Dr. Mustafa Böyükata, “Herkes en iyi olmayabilir. Ancak herkes birbirinde farklı ve özel yaratılmıştır. Her kes farklılıkları ile yapacağı işlere katkı verebilir ve değer katabilir. İleride ne olmak istediğinizi de ne yapmak istediğinize, peşine düşmeye değer hayallerinize dönük belirlemelisiniz. Elbette bunun için gerçekçi planlarınız olmalıdır. Başaranlar çalışanlar arasından çıkar. Doğrudur. Fakat çalışan herkesten ziyade, hedef odaklı çalışanlar kazanır ve gerçek başarıya ulaşır. Bazen öyle güzel hayaller, idealler olur ki; bir ömür çalışmak yetmez. O zaman birlikte çalışmak gerekir. Hedef odaklı ve ekip olarak, takım çalışması gerekir. Bütün bunlar bir gayetle başlar, yine gayret ile devam eder” dedi.
 Hayatından da örnekler veren Prof. Dr. Mustafa Böyükata, yeteneklerini ortaya koyabilecekleri, ilgi alanlarını gözlemleyecekleri, meraklarını giderecekleri etkinliklerin; proje faaliyetlerinin, yarışmaların, sosyal ve kültürel etkinliklerin içerisinde yer almalarını tavsiye etti.
 İnsan mizacına uygun sağlam bir karakter geliştirdiğinde sahip olacağı güzel kişiliği ile faydalı bir birey olacağını da ifade eden Prof. Dr. Mustafa Böyükata, sevdikleri meslek ve işleri yapmalarını ya da hangi işi yapmak durumunda iseler o işi severek yapmalarını da özellikle belirtti.
 Öğrencilerin yoğun ilgi ve aktif katılım gösterdikleri hareketli buluşmada sorulan sorulara da cevaplar verildi.
 Toplantı sonun da Sorgun  Feyzullah Bektaş İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Alper Kapan, “Öğrencilerimiz ve bizler için faydalı bir toplantı oldu. Özellikle 7’inci ve 8’inci sınıf öğrencilerimizin motivasyonun artırmak, onları geleceğe daha iyi hazırlamamız konusunda farkındalık oluşturmak, adeta global bir köy olan, gelişen ve hızla değişen dünyaya ayak uydurabilmelerinin bilincini yükseltmek bakımlarından seçilen konu gayet yerinde oldu. Mesaisinin büyük bir bölümünü gönüllü olarak Türk Milli Eğitimine ve gençlerimizin yetişmesine harcayan, ilimizin çok önemli akademisyenlerinden olan kıymetli hocamıza, okulumuzu onurlandırdıkları için okulum ve öğrencilerim adına çok teşekkür ederim” diyerek plaket takdim etti.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı devamı

Teşekkürle ödüllendirildi

Teşekkürle ödüllendirildi devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN