Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
2020 yılının ilk toplantısı yapıldı

2020 yılının ilk toplantısı yapıldı

Tarih 06 Şubat 2020, 07:45 Editör sorgun selam

devamı

  Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2020 yılının ilk olağan yönetim kurulu toplantısı, Vali Salih Ayhan'ın yönetim kurulu başkanlığında, ORAN toplantı salonunda gerçekleştirildi.
 Kayseri Valiliği’nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Salih Ayhan’ın yanı sıra Vali Kadir Çakır, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat TSO Başkanı Sinan Çelik, Yozgat İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, Sivas İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
 Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Mesleki Eğitim Mali Destek Programı” na başvuruların 2 Aralık tarihinde sona erdiğini ve Kayseri’den 27, Sivas’tan 27 ve Yozgat’tan 18 olmak üzere toplam 72 başvuru alındığını anımsattı. Bu başvurular ile meslek liseleri, meslek yüksekokulları ve mesleki çatı kuruluşlardan bütçesi 9 milyon TL olan program için toplam 39 milyon TL yatırım teklifi alındığını 2 ay içinde projelerin ön incelemesi ve değerlendirme aşamasının tamamlandığını söyledi.
Kangallar Çiple Takip Edilecek
 ORAN tarafından desteklenen “Sivas Kangal Köpeği Üretim, Eğitim ve Satış Merkezi” projesine 5,5 milyon TL destek verileceğini ve bu projenin sözleşmesinin geçtiğimiz haftalarda imzalandığını ifade eden Vali Ayhan “Sivas’ın marka değeri olan Kangal köpeğinin, üretim, eğitim ve satışının yapılacağı merkez, Sivas Merkez Çelebiler Köyü Meraküm mevkiinde yaklaşık 43 dönüm üzerinde yapılacaktır. Bu merkezin cazibe noktası olarak işlev görmesi, merkezi ziyaret amacıyla bölgeye gelecek olanların konaklama, yeme-içme ve alışveriş faaliyetleri dolayısıyla yerel ekonomi/mal ve hizmet talebinde artış meydana gelmesi ve aynı zamanda kangal koyununun tanınırlığının da artması hedeflenmektedir. Projenin bir diğer önemli amacı ise Kangal köpeğinin genlerinin ve saflığının muhafazasının sağlanacak olması olup çipli takip sistemi ile merkezden çıkan tüm Kangal Köpekleri izlenecek ve ülke dışına çıkarılmasının önüne geçilecektir. Bu projenin de Sivas ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.
 SOGEP Projelerine 6,5 Milyon Destek
 Sosyal Gelişim Programı (SOGEP) kapsamında 3 ilden 5 projenin kabul edildiğini ve 6,5 milyon lira destek verileceğini ifade eden Ayhan “Yozgat ilinden Çekerek Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından sunulan “Çekerek Kültür ve Spor Dünyası” isimli proje için 1,4 milyon TL, Boğazlıyan Belediyesi tarafından sunulan “Mutlu Kreş Mutlu Yarın” proje için de 1 milyon TL destek olunacaktır. Sivas ilinden Sivas İl Özel İdaresinin başvuru sahibi olduğu “Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi Projesi” için 2.18 milyon TL destek olunacaktır. Kayseri Kansere Karşı Birlikte Derneği(KANKA) tarafından sunulan “Umudunu Kaybetme Hayata Tutun” projesi için 930 bin TL; Kayseri Birleşik Kafkasya Kültür Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneğinin projesi olan “Sarıoğlan ve Pınarbaşı İlçelerinde Kadın Üreticilerin Elinden Geleneksel Peynir Üretim Tesislerinin Kurulması” projesi için de 990 bin TL destek olunacaktır. Böylece toplam 5 proje için SOGEP kapsamında 6.5 milyon TL destek verilmiş olunacaktır. SOGEP kapsamındaki projelerin de en yakın zamanda imzaları atılacaktır.” dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı devamı

Teşekkürle ödüllendirildi

Teşekkürle ödüllendirildi devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN