Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Çalıştay yol gösterecek

Çalıştay yol gösterecek

Tarih 16 Ocak 2020, 08:13 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası ile ORAN Kalkınma Ajansı organizasyonunda 10-12 Ocak 2020 tarihlerinde “Sorgun Termal ve Sağlık Turizm Çalıştayı" yapıldı.
“HAYIRLI OLSUN”
 Çalıştay toplantısının açılış konuşmasında açıklama yapan Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Stratejik planımızda yer verdiğimiz ve nerdeyse 1 ay öncesinden hazırlıklarına başladığımız “Sorgun Termal Turizm Çalıştayımızın” ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ettiğini belirtti.  
“ÇALIŞTAY YOL GÖSTERECEK”
 Türkiye’nin dört bir yanından gelen sektöre hakim katılımcılarımızla yaptığımız odak gurup çalışmaları neticesinde Sorgun Termal Turizm potansiyelinin artırılmasının hedeflendiğini belirten Başkan Arslan; yıllardır göç veren Yozgat'ın, termal turizmin gelişmesi, yüksek hızlı tren yolunun hizmete girmesi, havaalanının açılmasıyla göç almaya başlayacağını söyledi. Arslan, konuşmasında “Sıcak su bizler için çok büyük bir nimet. Sıcak suyla kaplıca, sera gibi sektörlerde nasıl faydalanabileceğimizi artısını eksisini bugün hep birlikte konuştuk. Bu çalıştay bugün olmazsa yarın belki iki belki üç yıl sonra meyvesini verecektir. Buna biz inanıyoruz.” dedi.
“DESTEK VERMEYE HAZIRIZ”
 Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci de termal kaynaklardan daha fazla yararlanılması için ilçede konaklama sektörünün gelişmesi gerektiğini anlattı. Doğu illerini batıya bağlayan kara yolunun Sorgun'dan geçtiğini, bu yolu günde ortalama 15 bin aracın kullandığını aktaran Ekinci, "Böyle bir yolcu ve araç trafiğine sahip olan ilçemizde konaklama önemli bir ihtiyaç olarak gözüküyor. Biz belediye olarak bu alanda yatırım yapacak girişimcilere destek vermeye hazırız" diye konuştu.
“85 DERECE SICAK SUYUMUZ VAR”
 Ekinci, ilçemizde çıkan suyun Yozgat genelinde yer altından çıkan en yüksek dereceye sahip sıcak su olduğunu ifade ederek “İlçemizde çıkan sıcak suyun yer altından çıkma sıcaklığı 80-85 derece arasında. Biz mevcut sıcak su kuyularımıza yenilerini ekleyebilmek için 3 hektarlık alanda sıcak su tarama çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.
“KİMLİK KAZANDIRILMALI”
 Çalıştayda oda grup toplantılarında yapılan değerlendirmelerin sonucunu açıklayan Mehmet Kara “Katılımcılarımızla yaptığımız oda grup toplantısında katılımcılarımız sıcak suya bir kimlik kazandırılmasını gerektiğini, acentalarla işbirliğine gidilmesini, yatırımcıların önünde büyük problem oluşturan bürokratik engellerin kaldırılmasını, sıcak suyla ilgili bir hikaye oluşturulmasını belirttiler.” dedi.
 Konuşmalar sonunda termal turizm konulu panel düzenlendi.
İŞ İNSANLARI KATILDI
 Sorgun’da gerçekleştirilen çalıştaya Yozgat Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Sorgun Kaymakamı Bahadır Güneş, Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan,  turizm alanında faaliyet gösteren iş insanlarından Nevşehir’den Cumhur Ünal, İbrahim turhal, Metin Dadak, Oktay Usta, Harun Yürüyen, Yakup Ergil, Afyon’dan Yusuf Ulutürk, Trabzon’dan Murat Akyüz, İsmail Sezgin, Hamit İnan, Kenan Aydın, Yaşar Akyüz, Sivas’tan Fuat Ünsal, Sarıkaya Reşat Ertuğrul’un yanı sıra Yozgat'ta termal kaynak bulunan ilçelerin belediye başkanları, Yozgat ili oda borsa başkanları katıldı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı devamı

Teşekkürle ödüllendirildi

Teşekkürle ödüllendirildi devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN