Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Bizi yalanlayanlar gerçeği öğrendi

Bizi yalanlayanlar gerçeği öğrendi

Tarih 09 Ocak 2020, 08:25 Editör sorgun selam

devamı

 Gazetemiz Sorgun Selam'ın 5 Eylül 2019 tarihli sayısında "SORGUN'UN CAN DAMARI KAPANACAK MI?” manşetiyle çıkan haberde Sorgun Yeni Çeltek Kömür İşletmesindeki yaşanan sıkıntıları sizlerin dikkatine sunmuş, haberimiz Sorgun halkı tarafından takdirle karşılanmıştı.
 Bu habere “YALAN” diyenlere yine iki çift sözümüzü tekrarlıyoruz:
 O haberde neleri iddia etmiştik:
 1- Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş, yeni ismi Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri A.Ş’ye ait Sorgun Linyit İşletmesi’de işlerin iyiye gitmediğine dikkat çekmiştik.
 2- Yaşanan sıkıntıların Sorgun için bir kayıp olduğunu yazmıştık.
 3- Burada çalışan son iki aylığını alamayan işçilerin geçtiğimiz yıl Savana Maden İşletmesinde maden işçilerinin durumlarına düşmemeleri için ilgilileri uyarmıştık. Haberimizden sonra işçilerin bir maaşı hesaplarına yatırıldı.
 4- “İşletmede çalışan, canlarını hiçe sayarak evlerine ekmek götüren maden işçilerinin gelecekte işsiz kalmamaları için yetkililerin bu konuda belirsizliğe son vererek bir açıklama yapmaları ve Sorgun kamuoyunu aydınlatmaları bekleniyor.” Dedik. Ama bugüne kadar haberimizi yalanlayan bir tek şirket yetkilisi çıkmadı. Bu işletmenin geleceği ile ilgili hala Sorgun kamuoyu bir açıklama bekliyor.
 5- Kömür ocağında yer altı işletmesinin kapanacağı yönündeki iddiaların açıklığa kavuşturulması, işçilerin maaşlarının ödenmesi için Sorgun’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra iktidar ve muhalefet partilerinin üzerine düşen görevi yapması gerektiğinin altını çizdik. Dört ay önce yazdıklarımız, bugün gerçekleşti. Keşke sizin dediğiniz gibi bu haberler yalan olsa da, işçilerimiz mağdur olmasaydı! Kim yalan yazıyor, kim yalan söylüyormuş gerçek bir daha ortaya çıktı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı devamı

Teşekkürle ödüllendirildi

Teşekkürle ödüllendirildi devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN