Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Belediye meclisi destek verdi

Belediye meclisi destek verdi

Tarih 09 Ocak 2020, 08:25 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun’da 1965 yılından bu güne kadar yüzlerce kişinin ekmek kapısı olan eski ismi Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş, yeni ismi Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri A.Ş’ye ait Havza Madencilik'te çalışan 135 işçi işten çıkarıldı.
5 EYLÜL'DE
"KAPANACAK MI" DİYE SORMUŞTUK
 Gazetemiz Selam, 5 Eylül 2019 Perşembe günü yayınlanan sayısında kömür ocağı "Kapanacak mı?" diye sorarak işlerin iyiye gitmediğini, kömür ocağının kapanmayla karşı karşıya olduğunu , işçilerin ekmeğini kaybedeceğini gündeme taşımıştı.
 135 İŞÇİ İŞTEN ÇIKARILDI
 Havza Madencilik'te çalışan 135 işçinin iş hakkı feshedildi. İşten çıkarıldıklarını öğrenen işçiler Kömür Ocağı işletmesinde toplanarak bugün yapılan Sorgun Belediye Meclis toplantısına katılarak seslerini duyurmaya çalıştılar.
ARSLAN, "BİZİM DAVAMIZ EKMEK"
 İşçiler adına konuşan Fatih Arslan, "31 Aralık 2019 tarihi itibariyle çıkışımız verildi. Bütün haklarımız tazminatlarımızın yatacağını söylediler. Ama biz parada maaşta değiliz. Bizim davamız ekmek davası. Bizim ekmeğimizi aldılar. Biz mağduruz. Tüm siyasi partileri, Sorgunluları, yetkili ve etkilileri bizler bu ekmek davamızda yanımızda görmek istiyoruz. Kimse bizim elimizden ekmeğimizi alamaz. Verdikleri sözleri tutmuyorlar. Mevcut Linyit İşletmesi müdürümüz bile bizim işten çıkışımızdan haberinin olmadığını söyledi."
"ANKARA'YA KADAR YOLU VAR"
 Arslan, işletmede kömür sıkıntısının olmadığını, bu haklı davaları için kararlı ve işçilerle birlikte tek yumruk olup sonuna kadar haklarının takipçisi olmak için gerekirse Ankara'ya kadar gideceklerini ifade etti.
BAŞKAN EKİNCİ'DEN
İŞÇİLERE DESTEK
 Meclis toplantısına katılan 135 işçiye desteklerinin tam olduğunu ifade eden Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, "Önceki gün yaptığım görüşmede buradaki şirketten çıkışınızın verileceği zaten söyleniyordu. Tazminatlarınızın ödeneceği, yeraltında çalışmakta olupta süresi kısa kalanlar başka maden ocağında, yine yeraltında çalışmaya devam edecek deniliyordu. Kalan işçilerinde burada harfiyat için açık işletme kısmına geçirileceği orda işe başlayacağı söylendi. Mağduriyet söz konusu olmayacağı bize de söylendi. Bizler sizin için elimizden gelen neyse onu yapacağız. Sizlerin yanında olacağız" dedi.
 "ARKAMIZDA GÜÇ GÖREMİYORUZ"
 İşçilerden söz alanlar ise "Biz arkamızda hiçbir siyasi güç göremiyoruz. Biz ekmeğimizi kaybettik. Soma'da 2 bin 500 işçi, Merzifon'da 350 işçi kadroya alınırken Sorgun'lu maden işçileri işsiz kaldı. Bu saatten sonra mazeret kabul etmiyoruz. İki aydır maaş alamıyoruz. Bu sabah işe gittiğimizde hepimizi kapıya koydular." dediler.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı devamı

Teşekkürle ödüllendirildi

Teşekkürle ödüllendirildi devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN