Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Onların derdiyle dertlenmek üstümüze farzdır"

Tarih 09 Ocak 2020, 08:23 Editör sorgun selam

devamı

 Milliyetçi Hareket Partisi Sorgun İlçe Başkanı Yusuf Kutlusoy ve yönetimi işten çıkarılan maden işçilerine destek vermek için direnişlerini sürdüren işçileri ziyaret etti.
 Kutlusoy burda yaptığı açıklamada, “Emekçinin alnının teri yeri göğü titretir. Kömür tozu ve göçükle hemhal olan azmin sıcak bir yuvada, helal bir lokma aşa ve tebessüme dönüşen suretidir.
 Ekmeğini taştan çıkaran 150 ye yakın emekçinin işinden edilmesi bir trajedi ve utanç vesikasıdır. Bu bağlamda gariban memleketimin gariban evlatlarının meselesi bütün bir memleketin sırtına umurdur.
 Büyümek ve ekonomik kalkınma ancak topyekun bir seferberlikle mümkündür. Maden işleme tesisinin kapanması yerine var olan kapasitenin iki katına çıkarılıp daha fazla istihdamla işe devam edilmesi tarafındayız.” dedi.
 Kutlusoy, maden işçilerimizin derdiyle dertlenmek gerektiğini belirterek, “Çetin kış günü memleket çocuklarının ulu orta biçare işine son verilmesi vicdanımıza bir ur gibi oturmuştur. Fikir ayrılıklarına bakmaksızın siyaset üstü bir tavırla bunu bir memleket meselesi kabul edip bu arkadaşlarımızın derdi ile dertlenmek üstümüze farzdır.
 Yiğidi soğana muhtaç etmemek bir vazifedir. Vazifemiz;”Komşusu açken tok yatan bizden değildir” düsturu üzerinedir. Bu çetin soğuğa rağmen haklı mücadelelerinden taviz vermeyen tüm çalışanların mücadelesini canı gönülden destekliyoruz. Tez zamanda bu olumsuz vakanın yetkililer nazarında olumlu bir şekilde açığa kavuşturulması ve çalışan arkadaşlarımıza işlerinin tekrar teslim edilmesini en büyük temennimizdir.
Bu üzücü konunun takipçisi olmakla birlikte bütün bir memleketi fert fert bir olmaya, birlik olmaya ve birlikte var olmanın özlemi ile bu olayı dikkate almalarını istirham ediyorum.” dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı devamı

Teşekkürle ödüllendirildi

Teşekkürle ödüllendirildi devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN