Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sorgun İcra Dairesi

Tarih 12 Aralık 2019, 08:08 Editör sorgun selam

devamı

İLAN
T.C. SORGUN İCRA DAİRESİ
2019/593 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 ASatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
 1 NO'LU TAŞINMAZIN
 Özellikleri: YOZGAT İl , SORGUN İlçe , YAZLAK Mahalle, kaleMevki , 157 Ada No , 134 Parsel No , 1/6 Arsa Payı , 571,47 m2, Yüz Ölçümü , üç katlı kargir bina arsasında, zemin kat 2 Bağımsız Bölüm, mesken,Bilirkişi raporunda, 06.12.2010 tarih ve 260 nolu yapı ruhsatı, 07.09.2011 tarih 110 nolu yapı kullanım izin belgesi tanzim ediliği, Yapı ruhsatındaki incelemerde 6 mesken/687 m2 olarak 114,5 m2 meskenin alanı hesaplanmıştır. Taşınmaz mesken 1555. Sokağa cepheli olup, Yusuf yaman kuran kursuna kuş uçuşu 140 metre, yavuz selim ilkokuluna 350 metre, sorgun kaymakamlığının batısında, kuç uçuşu 860 metre mesafededir. Sorgun Çarşı merkezine, alış veriş merkezlerine ulaşım bakımından uzak olmayıp, faydalanması orta seviyededir. Sosyal ve kültürel tesislerden yararlanması orta seviyededir. Hastane, belediye ve otobüs terminaline uzak konumdadır. Çevresinde yerleşim seyrektir. Taşınmaz asansörsüz, Zemin+2 katlı binanın zemin katındadır. Zemin katta olması hasebiyle şerefiyesini düşürsede binada asansör olmaması daireye tercihi kısmen artırmaktadır. Bakısı güney-batı yönüne bakmaktadır. Güneşten faydalanma orta seviyededir.Betonarme, 3 oda, 1 salo, banyo, tuvalet, Kapılar Ahşap, Pencereler PVC, Giriş çelik kapı, ısınma doğalgaz, ıslak zeminler fayans, kuru zeminler laminat parke, duvarlar iç kısmı alçı sıva ve stropiyer, dış kısmı yalıtım kaplamadır.
Adresi : Yazlak Mahallesi, 1555. Sokak, No:14/02 Sorgun/Yozgat
Yüzölçümü : 571,47 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Uygulama imap planı ve mücavir alan sınırları dahilinde , ayrık nizam 3 kat imarlıdır.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 06/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İLYAS ASLAN TİYATRO SALONU ADRES: ÇAY MAHALLESİ İLYAS ASLAN BULVARI 111.CADDE NO:29 SORGUN/YOZGAT
 Satış şartları :
 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/593 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı devamı

Teşekkürle ödüllendirildi

Teşekkürle ödüllendirildi devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN