Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Bulvar nefes aldı

Bulvar nefes aldı

Tarih 11 Aralık 2019, 17:01 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi ile Atatürk Bulvarı’ndaki içme suyu ve yağmur suyu şebekesini yeniledi. Bu caddelerde ekonomik ömrünü tamamlamış olan mevcut asbest içme suyu boruları, daha büyük çaptaki borularla yenilendi. Ayrıca yeni döşenen ana şebeke hattı güzergâhındaki abone hatları da yenilendi.
 ALT YAPI TAMAM
 Yine çalışmalar kapsamında olan ve aşırı yağmurlarda etkilenen caddelere yağmur suyu hattı ve menfezleri yapılarak yoğun yağışlarında ortaya çıkan olumsuzluklar için gerekli önlemler alındı. Her iki caddede yağmursuyu ve içme suyu ana hat yapım işi kapsamındaki içme suyu hattı yenileme ve yağmur suyu hattı yapım çalışmaları tamamlandı.
      ORTADAKİ REFÜJ KALDIRILDI
 Cumhuriyet caddesinde alt yapı çalışması tamamlanarak, kaldırımların yapılmasına geçildi. Olumsuz hava şartlarına rağmen Atatürk Bulvarı’ndaki orta refüjün kaldırılması için de çalışmalar başladı. Orta refüjde bordür taşları iş makinalarıyla kaldırıldı. Bu çalışmalar kapsamında orta refüjdeki ağaçlar da sökülüyor. Hem Cumhuriyet Caddesi, hem de Atatürk Bulvarı gerçekleştirilecek çalışmalar sonrasında modern ve kullanışlı bir hale dönüştürülmüş olacak.
         BAŞKAN EKİNCİ’YE TEŞEKKÜR
 Sorgunlu vatandaşlar özellikle Atatürk Bulvarı esnafı, yapıldığından beri orta refüjle ilgili rahatsızlıklarını dile getiriyor, orta refüjün kaldırılmasını istiyordu. Cadde üzerinde esnaf vatandaşlar memnuniyetlerini şöyle dile getirdiler: “Atatürk Bulvarı’nın alt yapı çalışmalarıyla birlikte yenilenmesine sevindik. Orta refüjün kaldırılması ile Atatürk Bulvarı nefes aldı. Vatandaşlar refüjün üzerinden atlayarak karşıdan karşıya geçiyor, çok kötü bir görüntü oluşturuyordu. Bu ortadan kalkacak. Atatürk Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi Sorgun’un prestij yüzü. Bu çalışmalar için başta Belediye Başkanı Erkut Ekinci olmak üzere emeği geçen belediye personeline teşekkür ediyoruz”.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı devamı

Teşekkürle ödüllendirildi

Teşekkürle ödüllendirildi devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN