Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Benim kulübüm Yeşilay

Tarih 11 Aralık 2019, 16:55 Editör sorgun selam

devamı

 Yeşilay Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun, 2018 ve 2019 yılında 4’ü Yozgat Merkezde ve 4’ü ilçelerde olmak üzere toplamda 8 okulda Benim Kulübüm Yeşilay Projesinin uygulandığını söyledi.
 Coşkun, “Daha önce il merkezinde4 okulda uygulanan projede öğrencilerden, öğretmenlerden ve velilerden aldığımız tepkiler sonucunda projenin öğrencilere kattığı kazanımları düşünerek “Benim Kulübüm Yeşilay” projesinin her ilçede mutlaka uygulamaya karar verdik” dedi.
 İlk olarak Yerköy, Şefaatli, Sorgun ve Boğazlıyan ilçelerinde projeyi uguladıklarını belirten Coşkun, “Önümüzdeki gün ve aylardadiğer ilçelerimizde en az birer okulda Benim Kulübüm Yeşilay uygulamasını yapacağız.Bu proje ile öğrenciler Yeşilay’ı tanıyor, zararlı alışkanlıkların aslında özenilecek bir durum olmadığını, sağlıklı yaşamanın daha güzel olduğunu ve bağımlılıklardan nasıl korunacaklarını öğreniyorlar. Bu kazanımların yanı sıra proje esnasında ders anlatan üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllü ekipten kendilerine rol model olabilecek abileri ve ablalarını örnek alıyorlar. Derste yaptıkları etkinliklerle de öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz ve proje sonucunda üniversite öğrencileri deneyim elde ettiği için, okullar ve öğrenciler okullarında Yeşilay Kulübünü aktif hale getireceği için ve bizler de böylesine güzel bir projeye vesile olduğumuz için mutlu oluyoruz. Projeyi uyguladığımız okullardaki idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize Yeşilay olarak teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı devamı

Teşekkürle ödüllendirildi

Teşekkürle ödüllendirildi devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN