Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Şiddet konuşuldu

Şiddet konuşuldu

Tarih 28 Kasım 2019, 07:44 Editör sorgun selam

devamı

 “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında Bozok Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) ile Yozgat Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde “Şiddetin Aileye Etkileri ve Topluma Yansımaları” temalı program düzenlendi.
        Program öncesi Yozgat Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kadın Konukevi’nde kalan kadınların yaptığı resim ve el sanatları sergisinin açılışı yapıldı.
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program “Kadına Yönelik Şiddet” konulu farkındalık filmlerinin izlenmesi ile devam etti.
         Programın açılış konuşmasını yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, şiddetin insanın beden ve ruh sağlığını etkileyen, toplumu bunalıma iten travmatik bir olay olduğunu söyledi.
        “Kadın annedir, kadın eştir, kadın gelecektir, kadın hayattır,  kadın bizim her şeyimizdir.” sözleri ile konuşmasına başlayan Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer ise, “Bu inanç doğrultusunda hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Cennet, annelerin ayaklarının altındadır inancının mensupları olarak kadınlarımızı biz her zaman baş tacı etmeye mecburuz. Bununla ilgili olarak kadına sadece 25 Kasım’da şiddetin önlenmesi değil, 365 günün tamamında kadına yönelik şiddetin önlemesine ilişkin gayret göstermemiz gerektiğini düşünüyor, bu duygularla şiddetin olmadığı nice günlerde buluşması diliyorum.” dedi.
        Şiddetin dünyanın temel bir meselesi olduğunu belirten Vali Kadir Çakır, “Şiddetin temelinde sevgi eksikliği vardır.  Doğayı, hayvanı, toplumu seven hiç bir birey, hiç bir canlıya şiddette bulunmaz. Onun için yaşadığımız alana, topluma ve ailemize bu sevgi iksirini bir şekilde yaymamız gerekiyor.” diye konuştu.
        Üniversite öğrencilerinden Mertcan Tokgöz, “Genç Bakış Açısıyla Kadının Güçlendirilmesi” konuşması, Üniversitemiz Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) Müdürü Doç. Dr. Canan Koç ise “Şiddetin Aileye Etkileri ve Topluma Yansımaları” konusunda yaptığı sunum ile katılımcıları bilgilendirdi. 
        Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Valimiz Kadir Çakır, Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları, daire müdürleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kasislere büyük tepki

Kasislere büyük tepki devamı

Sorgun'a 310 kontenjan

Sorgun'a 310 kontenjan devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN