Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Kurul toplandı

Kurul toplandı

Tarih 21 Kasım 2019, 08:08 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun ilçesinde Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu, Kaymakam  Bahadır Güneş başkanlığında toplandı.
 Sorgun İlçe Stadı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, bağımlılıkla nasıl, ne tür araçlarla mücadele edileceği, mücadelede bu güne kadar alınan yol masaya yatırıldı.
 Kaymakam Güneş, toplumdaki hiçbir ferdin bu olumsuz alışkanlıklara bulaşmasını ve zarar görmesini istemediklerini, bunun için de her türlü çalışmanın yapılacağını belirtti.
 Son yıllarda ülkemizde artış göstermesine karşın, Sorgun’da alınan önlemler ve yapılan çalışmalar nedeniyle madde bağımlı sayısında % 70 e yakın bir düşüş olduğunu belirten Güneş “Gerek yapılan etkili çalışmalar, gerekse alınan önlemler bu sayının düşmesinde yararlı olmuştur.
 Spor ve salonların öğrencilere açılması, yaz tatillerinde öğrencilerin spora yönlendirilmesi madde bağımlılığının önlenmesinde yararlı olacaktır. Yine ilçe merkezi ve çevrede bulunan metruk binaların yıkılması da uyuşturucu ile mücadelede bir başka yoldur. Çoğu yerlerde okul çevrelerinde madde bağımlılarının bulunduğu yönünde bilgiler gelse de, ben ilçemizde okul çevrelerinde böyle olumsuzlukların yaşandığı şeklinde bir şikayet veya ihbar duymadım. Biz yine de buralarda takibimizi yapacağız. Her bireyin çocukluk çağlarında spor, müzik ve sosyal etkinliklere yönlendirerek, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması da çok önemlidir” dedi.
 Güneş, madde bağımlılığı yaşanmayan köyler ve beldelerde konuyla ilgili eğitimlerin verilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kasislere büyük tepki

Kasislere büyük tepki devamı

Sorgun'a 310 kontenjan

Sorgun'a 310 kontenjan devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN