Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sorgun'da dolmuş kirizi

Tarih 14 Kasım 2019, 08:14 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Belediyesi’nin 12 Kasım’da yapılacağını duyurduğu şehir içi toplu yolcu taşımacılığı hattı kiralama ihalesi iptal edildi.

İHALE İPTAL EDİLDİ
 Belediye tarafından 31 Ekim’de ihaleye çıkarılan şehir içi dolmuş hattının 12 Kasım Salı günü saat: 14.30’da belediye encümen toplantı salonunda gerçekleştirilen ihalesi iptal edildi. Edinilen bilgilere göre ihaleye iki firmanın katıldığı ancak ihaleye katılan firmalardan birinin eksik evrak düzenlediğini iddia eden rakip firma bunun ihale şartnamesine uymadığını belirterek karşı çıktı. Bu durumda Sorgun Belediyesi’nin ihaleyi iptal ettiği öğrenildi.

MİNİBÜSLERİ HATLARDAN ÇEKEREK TEPKİ GÖSTERDİLER
 Mevcut hatta çalıştırdıkları minibüsleri çekerek dün öğleye kadar çalışmayan firma yetkilileri ihalenin iptal edilmesine şehir içi taşımıcılığından araçlarını çekerek tepki gösterdiler.

    ŞEHİR İÇİ DOLMUŞLAR ÇALIŞMADI
VATANDAŞ MAĞDUR OLDU
 İhalenin iptaliyle çalışmama kararı alan firma yetkililerinin bu kararı vatandaşı olumsuz etkiledi. Sabah saatlerinde dolmuş bekleyen vatandaşlar dolmuşların gelmediğini öğrenince zor durumda kaldılar. Dün öğleye kadar ulaşımda sıkıntılar yaşayan vatandaşlar öğleden sonra dolmuşların çalışmasıyla rahat nefes aldı.

    ŞARTNAMEDE 14 ARAÇ İSTENİYOR
 Belediyenin ihaleyle ilgili yayınladığı ilanda belirtilen hususlar içerisinde, “İhale konusu işte çalıştırılacak araçlardan en az 1 tanesi kendi adına olacaktır. Geri kalan araçlar isteklinin kendi malı olabilir ya da fınansal kiralama yolu ile edinilmiş olabilir. Finansal kiralama yoluyla temin edilen araçların ihale süresince kiralandığına dair noter onaylı kira sözleşmesi teklif dosyası ile sunacaktır.
 Şartname ve sözleşmedeki hükümlere uygun araçların Ruhsat fotokopilerinin aslına uygunluğunun noter tarafından onaylanacaktır. Noter onaylı en az 14 aracın ruhsat fotokopileri ihale katılım/teklif dosyası içinde, birlikte verecektir.” denilmiş yine ilanda “2886 sayılı D.İ.Kanunu’nun 29.Maddesine göre Belediyemiz ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.” maddesi de yer almıştı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kasislere büyük tepki

Kasislere büyük tepki devamı

Sorgun'a 310 kontenjan

Sorgun'a 310 kontenjan devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN