Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
2016'da verilen söz 2019'da yine gündemde

2016'da verilen söz 2019'da yine gündemde

Tarih 07 Kasım 2019, 08:39 Editör sorgun selam

devamı

Yıl: 2016
Yer: Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası
Yeni Hizmet Binası
Konu: Sorgun’a açılması planlanan Sorgun Veteriner Fakültesi’nin binasının yapımı.
Yıl: 2019
Yer: Sorgun Meslek Yüksek Okulu
Konu: Sorgun Veteriner Fakültesi’nin binasının yapımı.

 Sorgun’da eğitim öğretime 61 öğrenciyle başlayan Veteriner Fakültesi’nin bağımsız binasının olmayışı ve öğrencilerin barınma ihtiyacıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’dan açıklama geldi.
 Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Rektörlük ziyaretinden sonra Sorgun Meslek Yüksekokulunda düzenlenen istişare toplantısına katıldı.


“DOĞU KAMPÜSÜ OLACAK”
 İstişare toplantısı sonrası açıklama yapan  Bozdağ, Sorgun ilçesinde eğitim öğretime devam eden Veteriner Fakültesi ve Sorgun Meslek Yüksekokulu ziyaret ettiklerini belirterek gerçekleştirilecek çalışmalarla Sorgun’un Yozgat Bozok Üniversitesinin doğu kampüsü haline geleceğini söyledi.


“2020’DE TEMEL ATILACAK”
 Sorgun ilçesinin Veteriner Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu ile iyi bir noktada olduğuna dikkat çeken Bozdağ: “Sorgun ilçemizde eğitim öğretime devam eden Veteriner Fakültemiz Sorgun MYO ile aynı binayı paylaşmakta. Dolayısıyla buraya bağımsız bir Veteriner Fakültesi binasının kazandırılması gerekiyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Veteriner Fakültesi binasının yapımı ile ilgili vermiş olduğu sözü yineleyerek 2020 yılı yatırım programına dâhil edildi. İnşallah önümüzdeki yıl Veteriner Fakültesi binasının temelini hep birlikte atacağız” dedi.


YURT YAPILACAK
 Sorgun ilçesinde yükseköğrenim gören öğrencilerin barınma ihtiyaçlarına çözüm üretme çabası içerisinde olduklarını belirten Bekir Bozdağ: “Sorgunda öğrencilerimizin yurt ihtiyacını toplantı kapsamında tekrar değerlendirdik. İlçemizde Kredi Yurtlar Kurumu tarafından planlanan 300 yatak kapasiteli öğrenci yurdunun projesi bitti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile konuyu görüştük. İnşallah yeni yurt binasının yapımı önümüzdeki yılın yatırım programına alınacaktır. Yeni yurt binamızda, üniversitemiz ve ilçemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.


2016’DA VERİLEN SÖZ
YENİDEN GÜNDEME GELDİ
 Bozdağ’ın Sorgun ziyaretinde tekrar gündeme gelen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ nun Sorgun Ticaret Odası hizmet binasının açılış töreninde verdiği Veteriner Fakültesi binasını yaptırma sözü aradan geçen üç yılın ardından yine ısıtılarak gündeme geldi. Üç yıldır hiçbir adım atılmayan bina sözünün sanki yeni verilmiş söz gibi gündeme gelmesine tepki gösteren Sorgunlular “Üç yıl önce verilen bu sözün peşine düşülseydi şimdiye kadar bu bina yapılmış öğrenciler bağımsız binalarında eğitim öğretime başlamış olurdu.” yorumunu yaptılar.

HİSARCIKLIOĞLU
SÖZÜNDE DURSUN ARTIK
Sorgun halkı, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu”nun verdiği bu ikinci sözün bari arkasında durmasını, Veteriner Fakültesi binasının yapım işinin yine bir 3 yıl unutularak yılan hikayesine dönmemesini bekliyor.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

En sessiz bayramı geride bıraktık

En sessiz bayramı geride bıraktık devamı

Belediye bayram mesaisi yaptı

Belediye bayram mesaisi yaptı devamı
Büyük El Sanatı Ustası Mehmet Dişlioğlu14 Mayıs 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN