Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Kervan yolda dizilir!

Kervan yolda dizilir!

Tarih 31 Ekim 2019, 08:41 Editör sorgun selam

devamı

 Şehrimiz kamuoyunda çok tartışılan Sorgun Veterinerlik Fakültesinin Yozgat Merkeze taşınması tartışmaları sonrasında gelen tepkiler sonrası ilçemizde eğitime devam kararı çıkmıştı. Sorgunun üstünü çizenler halktaki tepkinin artık farkına varmış olmalı.
 Birkaç gün önce Belediye Başkanı Erkut Ekinci bir yemek düzenleyerek ilçemizde öğrenim görecek Veterinerlik Fakültesi öğrencilerine bir yemek verdi. Öğrencilerimizin görüş ve sıkıntılarını dinledi. Erkut Başkan çok yerinde bir yemekli toplantı yapmış oldu. Ama sıkıntılar bitmiyor tabi. Bir atasözümüz var ‘Kervan Yolda Dizilir’ diye. Veterinerlik Fakültemiz eksiklikleri hala devam ediyor. Önce bina ve fiziki eksiklikleri sonrasında ise eğitimi verecek öğretim görevlilerinin ataması. Biliyoruz ki devlet hastanemizde de fiziki şartları tam olmasına rağmen birçok doktor açığımız var. Yani binası var doktoru yok. Dedik ya kervan yolda dizilecek.
25.10.2019 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bozok Üniversitesi ilanı ile ilçemizde bulunan Sorgun Meslek Yüksek Okulu ve Veterinerlik Fakültesinde görevlendirilmek üzere öğretim görevlisi alım ilanı yayınlanmıştır.
Resmi Gazete ’de yayımlanan bu kararda; Veterinerlik Fakültemize 3 adet araştırma görevlisi, Sorgun Meslek yüksekokuluna da 1 adet inşaat ve 1 adet optisyen olmak üzere toplamda 5 adet öğretim görevlisi alınması için ilana çıkılmıştır.
 Ne diyelim geç olsun güç olmasın, bir an önce eğitim görecek çocuklarımız eksiklikleri tamamlansın. Sorgun ilçesi etrafındaki bütün ilçelerden hatta komşu illerdeki ilçelerden daha büyük. Kuş uçmaz kervan geçmez bir ilçe değiliz. Sorgun Kervanı donatmakla, biran önce yola çıkmakla, düzene koymakla görevli olan büyüklerimiz artık ellerini çabuk tutsunlar.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Hayırlı olsun

Hayırlı olsun devamı

Bu bayramda evdeyiz

Bu bayramda evdeyiz devamı
Büyük El Sanatı Ustası Mehmet Dişlioğlu14 Mayıs 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN