Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Konfedarasyon kuruldu

Konfedarasyon kuruldu

Tarih 03 Ekim 2019, 08:19 Editör sorgun selam

devamı

 Yozgat’ta, Yetiştirme yurtlarından  ayrılan kamu görevlilerinin kurduğu ve değişik iş kollarında faaliyet gösteren  beş sendika bir araya gelerek Yurt Sendikaları Konfederasyonu’nu kurdu.
 Yozgat’ta hizmet veren yetiştirme yurtlarında barınan  öğrencilerin kamu görevine atanmasıyla doğan sendikal hakları çerçevesinde  sendikacılık faaliyetlerine büyük önem veren Hakan Çeliksoy, başarılı bir hizmet daha yaparak, Konfederasyonun merkezini de Yozgat’ta kurdu.
 Kurucu başkanlığını ve halen de başkanlığını yürüttüğü  Yurt Eğitim Çalışanları Sendikasını kurmakla iş başlayan Hakan Çeliksoy,  Yurt Sağlık Sen, Yurt Tarım Sen, Yurt Büro Sen ve Yurt İmar  Sen sendikalarının kurulmasına da ön ayak oldu.  Bu beş sendikanın faaliyetlerini aynı çatı altında daha güçlü şekilde sürdürmek üzere “ Yurt Sendikaları Konfederasyonu” adıyla Yozgat’ta bir ilke imza atarak, ilk kez Konfederasyon kurulmasını sağladı.  Kuruluş evrakını valiliğe sunan Başkan Çeliksoy “ Bugün itibarı ile yıllardır yürüttüğümüz sendikal çalışmaları bir üst tüzel kişiliğe taşıyarak, konfederasyonumuzun  gerekli evrakını, gerekli belgeleri   mülki idare amirliğine vermiş bulunuyoruz. Bilindiği üzere genelde STK’ların federasyonu veya konfederasyonu Ankara başta olmak üzere büyükşehirlerde kurulmaktadır. Ancak biz Konfederasyonumuzu Yozgat’ımızda  kurmak istiyoruz” diye konuştu.   
 Kuruluş evrakın teslim alan İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu İş Sözleşmesi  Kanunu kapsamında, değişik iş kollarında hizmet veren en az beş sendikanın konfederasyon kurma hakkını kazandığını belirterek başarılar diledi. Yurtlu, “İlimizde, sendika ve sendika şubeleri faaliyet  göstermek iken, bunların bir üst kuruluşu olan Konfederasyonun kurulmasının  önemli olduğunu vurguladı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı devamı

Teşekkürle ödüllendirildi

Teşekkürle ödüllendirildi devamı
Sağ Gösterip Sol Vurmak09 Temmuz 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN