Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Fakültede son nokta

Fakültede son nokta

Tarih 29 Ağustos 2019, 07:35 Editör sorgun selam

devamı

 Bozok Üniversitesi Rektörü Ahmet Karadağ Sorgun Meslek Yüksekokulu’nda Veteriner Fakültesi’nin geleceğini istişare etmek için Sorgun’un yöneticileri ile biraraya geldi.

GAZETEMİZ HABERİ
 SES GETİRDİ
 Geçtiğimiz hafta gazetemizde “Tabelası Sorgun’da öğrencisi Yozgat’ta” manşetiyle yayınladığımız haber ve Sorgun halkı tarafından büyük tepki çeken Rektör Kacadağ’ın Veteriner Fakültesi öğrencilerinin Yozgat'ta eğitim göreceğini açıklamasının ardından Sorgun Veteriner Fakültesi hakkında böyle bir toplantı yapılması dikkat çekti.

"FAKÜLTEMİZ ÖLÜ DOĞMASIN"
 Toplantıda konuşan Bozok Üniversitesi Rektörü Karadağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sorgun’a verdiği söze değinerek, “Sayın Cumhurbaşka nımızın  Sorgun’a verdiği sözün arkasındayız. Zaten senatodan çıkan kararda isim olarak Sorgun Veteriner Fakültesi değil, Bozok Üniversitesi Veteriner Fakültesi olarak geçiyor. Bizler açılan fakültenin ölü doğmaması için çaba göstermeliyiz. Fakültemizin  yurt, laboratuvar, akademik kadrosuyla güçlü bir eğitime başlaması gerektiğine inanıyoruz. Fakültemize kayıt olan öğrencilerden 61 öğrenci eğitime başladıktan sonra memnun kalmayıp kayıt dondurursa bizim bu çabamız boşa çıkacaktır. Bizler bu öğrencileri memnun ederek fakültemizin ölü doğmaması için çaba sarfetmeliyiz.” dedi.

 "400 ÖĞRENCİ VAR"
 Karadağ, Sorgun Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören 400 öğrencinin bulunduğunu söyleyerek, “İlçelerde fakülte açmanın dezavantajları var. Biz bunlarla karşı karşıyayız. 600 bin liraya mal olan labaratuvar ihtiyacımız var. İlk öğrencilerimize güçlü bir fakülte görüntüsü veremezsek Sorgun Veterinerlik Fakültesi bir sonraki sene tercih edilmeyen fakülte olacak. İstediğiniz kadar bina yapın, istediğiniz kadar kampüs yapın yıllar sonra belki kapanmayla karşı karşıya gelecek.” Dedi.

REKTÖR SUÇLUYU BULDU
SUÇ SORGUNLULARIN

 Fakülte kurulduğu günden bugüne kadar gerekli adımlar neden atılmadı sorusu hakkında da konuşan Karadacadağ, “Şimdiye kadar nerdeydiniz diye sorabilirsiniz. Göreve geldiğimizde hemen gerekli toplantıları yaptık. Ama bu birkaç ay içerisinde olacak birşey değil. İki senede birşeyler yapılmadıysa üniversite yönetiminin belki eksiği hatası var ama esas  vebal sahibi kusura bakmasın kimse Sorgunlu hemşehrilerimizin. Önemseniyorsa hemşehrilerimizin ne yapıp edip imkanlarını fırsatlarını kullanarak bu binayı buraya yapmaları lazımdı. Hemşehrilemiz sahip çıkmamış” dedi.
 Rektör Karadağ, son söz olarak Veteriner Fakültesi konusunda gazetemiz haberinden sonra Sorgun kamuoyundan gelen tepkiler üzerine sözlerine açıklık getirdi ve “fakültenin Sorgun’da eğitim öğretime başlayacağını “ sözlerine ekleyerek Sorgun’a hayırlı olmasını diledi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Veliler okudu

Veliler okudu devamı

Ünlü'nün ilk kitabı çıktı

Ünlü'nün ilk kitabı çıktı devamı
"Kömür Hikayesi Kötü Sonla mı Bitecek"09 Ocak 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN