Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Rektöre karşı üçlü savunma

Rektöre karşı üçlü savunma

Tarih 29 Ağustos 2019, 07:32 Editör sorgun selam

devamı

 Veteriner Fakültesi’nin geleceğinin konuşulduğu toplantıda Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan ve Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Dıvrak adeta Rektör Karadağ’a karşı üçlü savunma yaparak Sorgun’un hakkı olan Veteriner Fakültesi’nde Sorgun’un sesi oldular.

EKİNCİ, "ÖĞRENCİLER EĞİTİME SORGUN'DA BAŞLAMALI"
  Rektör Karadağ’ın konuşmasından sonra söz alan Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, Yozgat’ta eğitime başlayan öğrencilerin bir daha Sorgun’a dönmesinin zor olacağını belirterek, “Bizler fakültemizin eğitim öğretime ilçemizde başlamasını istiyoruz. Bu durumda öğrenciler Sorgun’da eğitimi sürdürürken bizler bu öğrencilerin eksiklerini hızlıca giderebilmek için büyük bir çaba içerisine girip eksikleri tamamlayabiliriz. Bunun tam tersi olursa öğrenciler Yozgat’ta eğitime başlarsa öğrencilerin oluşturacağı tazyik ortadan kalkacak bu durum daha da gecikecektir.” Dedi.

"YOZGAT'TAN BİR
EKSİĞİMİZ YOK"
 Konuşmasında Sorgun Belediyesi olarak ne gerekirse yapacaklarını ifade eden Ekinci, “Biz belediye olarak fakülte için tek eksik labaratuarsa bunu kredi çeker yine yaparız.  Yozgat’ta olup Sorgun’da olmayan bir şey yok. Bina derseniz Yozgat’ta da burda da var. Yurt derseniz biz belediyemize ait on daireyi yurt olarak verebiliriz. Hatta öğretim görevlilerimize de bu konuda yardımcı olabiliriz. Biz fiziki alt yapı sorununu belediye olarak bir ayda ortadan kaldırır gereken ne ise yaparız. Labaratuvar konusunda plan ve projeler bizimle paylaşıldıktan sonra gerekli çalışmalara derhal başlayacağız.” Dedi.

DEKANIN BAHANESİ
YÜZME HAVUZU OLDU
 Başkan Ekinci konuştuğu sırada öğrenciler için yüzme havuzu, sosyal aktivite gibi eksikliklerin de olduğunu söyleyen Dekan Sait Yılmaz’a tepki gösteren Ekinci, “İlçemizde her türlü sosyal aktivite var. Sorgunumuzun halkı her zaman kucaklayıcıdır. Misafirperverdir.” dedi. 

ARSLAN, "600 BİN LİRALIK
FATURAYI SORGUN HALKINA KESEMEZSİNİZ"
 Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Üzeyir Arslan Sorgun’da bulunan, ancak ismi Yozgat Şeker Fabrikası olan şeker fabrikası örneğini vererek, “Seçimlerden önce Veterinerl Fakültesi tabelası dikildi. Ancak ben bu tabelada falan değilim. Sorgun hepimizin. Fakülte binası için Rifat Hisarcıklıoğlu’nun sözü hala geçerli. Rifat bey ilçemize Veteriner Fakültesi binası kazandıracağını söyledi. Bu sözünün arkasında. Şimdi 600 bin liralık bir paradan bahsettiniz. Bu 600 bin liralık faturayı da Sorgun halkına kesmeye gerek yok. Bu merkeziyetçi zihniyetten uzak durmalıyız. Bizim üniversitemizin 600 milyarlık yatırımı yapacak kadar kapasitesi mi yok ? 60 kişinin Sorgun’a bırakacağı para noktasında değiliz. İlimizde ne kadar hayvancılık sektörüyle uğraşan varsa hepsi bu tarafta. Yozgat merkezde bir tane hayvancılık pazarı bulamazsınız. Hayvancılık Organize Sanayi Sorgun’da. Bizim çabamız bu yatırımlarla fakültemizin Sorgun'a bir umut ışığı olması yönünde” dedi.  

"BU PARAYI
HEP BİRLİKTE BULURUZ"
 Arslan, “Eğer mesele 600 bin lira meselesiyse biz bu işi çözeceksek biz bu parayı buluruz. Bizim fakültemiz ilçemizde kalsın bize bu konuda rektörlük olarak yardımcı olun.” dedi. Bu sırada söz alan Veteriner Fakültesi Dekanı Sait Yılmaz, 600 bin lira için geç kalındığını ifade etti.

DIVRAK, "ŞİMDİYE KADAR ALDATILMIŞIZ"
 Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Dıvrak ise şimdiye kadar aldatıldıklarını ifade ettiği konuşmasında “Ben şu ortamda aldatıldığımızı gördüm. Eğer senatodan alınan kararda Sorgun Veteriner Fakültesi olarak geçilmiyorsa burda bir kasıt vardır. Daha önceki rektörümüz de eski hastanemizde labaratuvarlarımız vardı rektörlüğe tahsis edelim dedik. Bize bina sıkıntısı yok denildi. Bize tek sebep öğretim görevlisi bulamadığımızdan açamıyoruz dediler. Geçtiğimiz yıl bu sebepten bekledik. Şimdi de labaratuvar sorun olarak karşımıza çıktı. Biz elimizden geldiği kadar bu sorunu ortadan kaldırmak için çalışacağız.” dedi. 
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Veliler okudu

Veliler okudu devamı

Ünlü'nün ilk kitabı çıktı

Ünlü'nün ilk kitabı çıktı devamı
"Kömür Hikayesi Kötü Sonla mı Bitecek"09 Ocak 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN