Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Güngör'den öğrencilere konferans

Güngör'den öğrencilere konferans

Tarih 07 Mart 2019, 07:57 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Vergi Dairesi tarafından 25 Şubat 3 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda Sorgun ilçe merkezindeki okullarda öğrencilere konferans verildi.
 Sorgun Vergi Dairesi Gelir Uzmanı Kemalettin Güngör okullarda verdiği konferansta öğrencilere “vergi bilincinin önemini” anlattı.  Güngör, Sorgun Ticaret ve Meslek Lisesi’nde “Verginin Önemi” adlı konferansta teferruatlı olarak vergi bilincini anlattı. Güngör, konuşmasında, her vatandaşın fişini faturasını alması gerektiğini mükelleflerin buna uymak zorunda olduklarını belirterek şunları söyledi: “Vergiler, devletin gelir kaynağı olduğunu, savunma hizmetleri, yollar, okullar, hastaneler yapmak ülkeyi ve yerel topluluğu yönetmek için yapılan harcamaları karşılamak üzere toplanıyor.” dedi.
 VERGİSİZ ÜLKE OLMAZ
  Konferansa katılan öğrenciler pür dikkat dinledikleri Güngör’e zaman zaman sorularda yöneltti. Öğrencilerin “Vergisiz ülke olur mu?” sorusu üzerine Güngör, “Vergisiz ülke olamaz, güçlü Türkiye için insanca yaşamak için mutlaka vergiye ihtiyaç vardır.” dedi.
 Güngör ayrıca “Öğrencilerin vergi ve maliyecilik mesleğini iyi tanımaları gerektiğini, mezun olacak gençlerin kariyer yapmaları ve ülkemizde beyin takımı olmaları” temennisinde bulundu. Güngör “ hangi meslek sahibi olursa olsun muhasebe ve vergiyi bilmelerinin, onları başarılı yapacağını” sözlerine ekledi.
 Okul idaresi ve öğrenciler konferanstan memnuniyetlerini dile getirerek, Güngör’e verdiği bilgiler için teşekkür ettiler.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Beğendik kavşağında kaza bitmiyor

Beğendik kavşağında kaza bitmiyor devamı

Hibe destekleri anlatılacak

Hibe destekleri anlatılacak devamı
Hayata Korkusuzca Bakanlar Ölümden Korkmazlar13 Haziran 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN