Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Ceza yemeyin

Ceza yemeyin

Tarih 22 Kasım 2018, 08:23 Editör sorgun selam

devamı

 Derneklere uygulanan idari para cezalarının başında, genel kurul toplantılarının geldiğini vurgulayan İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, bu hususta dernek yöneticilerini bir kez uyardı.
 Derneklerin tüzüklerinde belirtikleri üzere, dernek yöneticileri, genel kurul üyelerini belirtilen ay ve yıl içinde olağan genel kurul toplantısı için çağrı yapmakla sorumlu bulunuyor. İdari para cezası da yönetim kurulu başkanına uygulanıyor.
 Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, dernek yöneticilerine bu konuda bir uyarı yaparak genel kurul toplantılarının tüzüklerinde belirtilen yasal süre içerisinde yapılması gerektiğini vurguladı.
 Yurtlu “Bilindiği üzere, dernekler olağan ve olağan üstü olarak iki şekilde genel kurul yapmaktadır. Olağan genel kurul toplantıları, tüzükte belirtilen ay ve yıl içinde yapılarak, genel kurul tarihini izleyen 30 gün içerisinde elektronik ortamda Derbis üzerinden mülki idare amirliğine bildirilmektedir.” diyerek yasal hatırlatmalarda bulundu.
Ayrıca, dernek yöneticilerine SMS yoluyla genel kurul toplantısının yapılması hususunda uyarı mesajı gönderildiğini de vurgulayan Yurtlu, derneklere uygulanan idari para cezalarının başında, genel kurul toplantılarının zamanında yapılmaması ve bildirimin yasal sürede yapılmaması gelmektedir dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

56 bin 800 seçmen oy kullanacak

56 bin 800 seçmen oy kullanacak devamı

Kırıkkale'de toprağa verildi

Kırıkkale'de toprağa verildi devamı
Hallac-ı Mansur'dan Ozan Arif'e21 Şubat 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN