Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Bütçe 125 milyon TL

Bütçe 125 milyon TL

Tarih 15 Kasım 2018, 07:49 Editör sorgun selam

devamı

 Yozgat İl Genel Meclisi yoğun sürecek 2019 yılı yatırım, çalışma ve performans görüşmeleri öncesinde tahmini bütçeyi belirledi.
 Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, 2018 çalışma sezonunun devam ettiğini belirterek, planlanan hedeflere ulaştıklarını söyledi. Şahbaz, 2019 yılı mali bütçe taslağı üzerinde çalışmalar yapıldığını ve 113 milyon TL olan 2018 yılı bütçesinin 2019 yılı için 125 milyon olarak belirlendiğini açıkladı.
 Şahbaz, bütçenin hem stratejik plana, hem de gelirlere uygun olduğu için şişirilmiş değil, gerçekçi bir bütçe olduğunu ifade etti.
 İl Genel Meclisi olarak hedeflerinin her konuda hizmetleri tamamlanmış sorunsuz köyler oluşturmak olduğuna değinen Şahbaz, ‘Yozgat’ımız ciddi yatırımları aldı.
 Artık susuz köyümüz kalmadı. Yine köy yolları konusunda önemli mesafeler alındı ve köy grup yolları sıcak asfaltla kaplandı. İnşallah yeni dönemde de hızlılıkla bu altyapı hizmetlerine devam edeceğiz. Hedefimiz altyapı da sorunsuz köy bırakmamak” dedi.
YATIRIM BÜTÇESİ 50 MİLYON TL
 İGM Başkanı Şahbaz, 2019 yılı yatırım ve çalışla programına yönelik çalışmaların devam ettiğine dikkat çekerek, genel bütçeden yatırıma ayrılan payın 50 milyon TL olduğunu kaydetti. Meclis üyelerinin birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak, Yozgat’ın çıkarları doğrultusunda kararlar aldığının altını çizen Şahbaz kamu kurumlarının 2019 yılı performans programının ay sonuna kadar sürecek toplantılarla programa alınacağını ifade etti.
 Şahbaz, “İl Genel Meclisi, sahip olduğu bütçe doğrultusunda aldıkları yatırım kararları ile köylerimize hizmet götürmektedir. İl Genel Meclisimiz, gerek köylerimize hizmet götürülmesi noktasında gerek eğitim, sağlık, tarım vb. alanlarda ilimiz ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda kurumlarımıza büyük destek vermektedir” diye konuştu. Yozgat’a hizmet için ayrılan kaynağın doğru ve yerinde kullanılması için projeler yapılacağını dile getiren Şahbaz, ihtiyaç planlaması doğrultusunda hizmetlerin götürüleceğini aktardı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Çayözü'nde muhtarlık seçimi yenilenecek

Çayözü'nde muhtarlık seçimi yenilenecek devamı

Öncelik yayanın

Öncelik yayanın devamı
Ozan Ahmet Yıldız'ın Ardından...09 Mayıs 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN