Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Fakülteden ne haber?

Fakülteden ne haber?

Tarih 04 Ekim 2018, 08:15 Editör sorgun selam

devamı

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 25 mart 2016 tarihinde Sorgun’daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Sorgun’a Veteriner Fakültesi açılması sözü vermişti. Aradan geçen 2 yıl 6 aylık zaman zarfında fakültenin temelinin atılmaması, öğrenci alımının gerçekleşmemesi Sorgun için kayıp olarak nitelendirildi.
CUMHURBAŞKANIMIZ
 2016 YILINDA SÖZ VERDİ
 25 Mart 2016 yılında Sorgun’a gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Erdoğan, “Sorgun’un 32 bin büyük baş, 24 bin küçükbaş hayvan varlığının bulunduğunu dile getirerek, “Türkiye’nin en önemli hayvancılık merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Sorgun‘u veterinerlik fakültesiyle buluşturarak, bu konuda marka bir ilçe haline getirmek istiyoruz.” diyerek ilçemize müjde vermişti.
 2 YIL 6 AY GEÇTİ
 Cumhurbaşkanımızın verdiği sözden bugüne kadar 2 yıl 6 ayın geçmesine rağmen Sorgun beklediğini alamadı.
SORGUN’A 96 ÖĞRENCİ YERLEŞTİ
 Bozok Üniversitesi’nden alınan bilgilere göre 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Meslek Yüksekokullarına yerleşen öğrenci sayıları şu şekilde; Sorgun Meslek Yüksekokulu 96, Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu 139, Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu 76, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 458,  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 142, Şefaatli Meslek Yüksekokulu 44, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 153, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu 384.
SORGUN’UN 248 ÖĞRENCİSİ VAR
 Alınan bilgilere göre son yerleştirmelerle birlikte Sorgun Meslek Yüksekokulunun mevcut öğrenci sayısının 248 olduğu ve son yerleştirmelerle birlikte eğitim verilen bölümlere göre yerleştirilen öğrenci sayılarının; Bilgisayar Programcılığı 24, İnşaat Teknolojisi 89, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 27, Optisyenlik 71, Otomotiv Teknolojisi 3, Özel Güvenlik ve Koruma 23, Turizm ve Otel İşletmeciliği 11 olduğu bildirildi.
CUMHURBAŞKANIMIZDAN FAKÜLTEMİZİ İSTİYORUZ
 Yıllardır yüksekokul ve fakülte hayali kuran Sorgun, eğitim öğretim faaliyetine 2013-2014 yılında başlayan yüksekokulun yanında söz verilen veterinerlik fakültesinin biran önce temelinin atılarak bir sonraki öğrenci alım yılına inşaatı ve eğitim kadrosuyla yetiştirilmesi ve Sorgun söz konusu olunca ağır aksak hareket eden bürokratik işlemlerin hızlı işletilmesi konusunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan  destek istiyoruz.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Beğendik kavşağında kaza bitmiyor

Beğendik kavşağında kaza bitmiyor devamı

Hibe destekleri anlatılacak

Hibe destekleri anlatılacak devamı
Hayata Korkusuzca Bakanlar Ölümden Korkmazlar13 Haziran 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN