Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İmar affı fırsatını kaçırmayın

İmar affı fırsatını kaçırmayın

Tarih 04 Ekim 2018, 08:10 Editör sorgun selam

devamı

 Harita Kadastro Mühendisi Nizamettin Bulut imar barışı hakkında vatandaşları uyararak imar affı hakkında bilgiler verdi.
 Bulut, yaptığı açıklamada son otuz güne girildiğini hatırlatarak, “Vatandaşlarımız bu konuda elini çabuk tutmalı, 31 ekimde son bulacak bu fırsatı kaçırmadan imar affından yararlanmalıdır. 3194 sayılı imar kanununun geçici 16. maddesine göre yapılması gerekenler konusunda vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Sadece başvuruyu yapıp “yapı Kayıt Belgesi” almak yetmiyor. Vatandaşlarımız ilk olarak bir harita kadastro mühendisine e-devlet şifresi yanında tapu, kimlik, evin iki adet dışardan çekilmiş fotoğrafıyla müracaat edecek.Harita kadastro mühendisleri konutu ölçerek yatırılması gereken parayı bankaya yatırarak sistem tarafından gönderilecek olan mesajın arıdndan yapı kayıt belgesini çıkaracak. Bu belgenin yanı sıra istenilen ölçüm belgelerinin çıkarılması da gerekli.” dedi. 
 Bulut, “Düzenlenen bu belgelerin ardından ilk olarak belediyeye, sonra kadastro müdürlüğüne giderek ilk yatırılan harç kadar bir daha harç yatırarak Tapu Sicil Müdürlüğü’nden işlemler yapıldıktan sonra tapuyu alabilecekler.” dedi.
 Bulut imar affından kimlerin yararlanabileceği konusunda da bilgiler vererek, “ Köylerde ve şehirlerde inşaat ruhsatı alıp bitirdikten sonra 5 yıl içerisinde oturma müsadesi, iskan izni almayanlar, çok katlı binalarda birkaç katı ruhsatlı ve oturma müsadesi alınmış üstüne kaçak katlar çıkılmış konut sahipleri, hevlete ait hazine arazilerine inşaat yapmış kişiler, imara aykırılıktan ruhsat ve oturma müsadesi alamamış konut sahipleri yararlanabilecek.“ dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Beğendik kavşağında kaza bitmiyor

Beğendik kavşağında kaza bitmiyor devamı

Hibe destekleri anlatılacak

Hibe destekleri anlatılacak devamı
Hayata Korkusuzca Bakanlar Ölümden Korkmazlar13 Haziran 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN