Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Hesabını sorarım"

Tarih 04 Ekim 2018, 08:07 Editör sorgun selam

devamı

 Oktay burada yaptığı konuşmada, bürokrasi de engel çıkaran kim olursa olsun hesabını soracağını söyledi.
 ‘Kamu da çalışan arkadaşlar direk üstüne alsın’ diyen Fuat Oktay, “Bununla ilgili, bunun önünü tıkamaya çalışan Kamu adına söylüyorum. Kamuda olan arkadaşlar direk kendi üzerlerine alsın. Başka kimsenin üzerine sunmadan. İl, ilçe müdürleri, kaymakamlar, valimiz, tüm arkadaşlar için bu işi kolaylaştıracak şekilde herkesin üzerine düşenin en iyisini yapacaktır. Ben burada tekrar karşınıza geçtiğimde alnım açık başım dik olarak Yozgat’ta ve ilçelerinde kamu bürokrasi oluşturmaz. Kamudaki arkadaşlarımız üzerine düşeni en iyi şekilde yaparlar diye söylemem gerekir. Eğer benim başımı düşürürseniz bunun hesabını da sorarım. STK’lar içinde aynı şeyi söylüyorum” dedi.
 YAKIN TAKİPÇİSİ
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her türlü teşvik ve yatırımların önünün açılmasının yakın takipçisi olduğunu aktaran Fuat Oktay, “Kamu olarak devlet olarak her türlü teşvik ve önünün açılması ile ilgili her türlü şeyin yapılması ile alakalı yakından takipçisiler. Türkiye’de iki başlılığın sistemdeki iki başlılığın olması kararların hızla alınamaması gelişmenin önündeki ciddi engellerden biridir. Orta gelir tuzağına düşmemek için 3 bin dolarlardan 10 bin dolarların üzerlerine çıkan kişi başı gelirlerin 20-25 bin dolarlara çıkarttırılıyor olması için farklı modele ve sisteme ihtiyacı olduğuna açıkça ifade ettiler. Yeni sisteme geçtik. Sizler onay verdiniz. Aynı anda coğrafyamızdaki beklediğimiz veya beklemediğimiz birçok belirsizlikler oldu. Dünde vardı bugünde oldu. Gelecekte de oldu” diye konuştu.
 HİÇ BİTMEDİ
 Çocukluğundan beri Türkiye’de kritik dönemlerin hiç bitmediğini dile getiren Fuat Oktay, “Çocukluğumuzda bize kritik bir dönemden geçiyoruz dendi. Genç olduk, olgunlaştık, yaşlanıyoruz kritik bir dönemden geçiyoruz dendi. Bu nasıl kritik bir dönemdir ki bitmez. Sonradan işin içine girdiğimde gördüm ki aslında kritik dönem dediğimiz olay coğrafyanın kaderi ile alakalı. Eğer bu coğrafyada var olmak istiyorsunuz bir bedel ödemeyi gerektiriyor. Bu bedel güçlü olmayı gerektiriyor. Güçlü olmak zorundayız ki bu coğrafyada ayakta kalalım, hayatta kalalım” şeklinde konuştu.
 “YENİ BİR KALKINMA HAMLESİ BAŞLATALIM”
 Israrla çözüm odaklı  konuşmak istediklerini kaydeden Fuat Oktay şöyle konuştu; “Tüm ilçelerimizi sadece sorunlarını değil ısrarla çözüm odaklı konuşmak ve ısrarla inadına o çözümün üzerine gitmektir. Zihniyet dönüşümü dedik. Çamlık’ta sizlerle bir araya gelerek neyi kastettiğimizi açtık. Başkasından beklemekten ziyade kendimizin elini vücudunu elini taşın altına koymak gibi. Bizim yapacağımız buraya ivme kazandırmaktır. Her defasında bir araya geldiğimizde sorunları yerinde konuşalım ama bir önceki kaldığımız yerden oranın üzerine bir tuğla daha koyalım. Yeni bir hamleyi kalkınma modelini başlatalım. Çok daha güçlenerek çıkacağız.  Dedik ki sanayi ve ticaret odalarımızdaki iş adamı sayısına baktığımızda bin 300 üzerinde işadamı var. Hepsi aktif olmayabilir. Elini taşın altına koymaya hazır müteşebbisimiz var. Bu başlamak için bence son derece güzel bir fırsat. Arkadaşlarımız o zaman varız dediler. Bir üst tuğlayı yine birlikte koyacağız. Kapalı kapılar altında konuşmayacağız. TSO başkanı Sinan Bey bizim satış ve pazarlama ile ilgili sorunumuz var. Ürünümüzü pazarlayamıyoruz dedi.  Bir araya gelip dertleşiyoruz. Sanayici işadamlarımız çalışıyor ama adım atma ile alakalı kendi sorumluluğumuz alma ile ilgili sorunlar yaşıyoruz. Yine bunu projeye dahil ettik. Valilik, üniversitemiz bu işin içerisinde olsun dedik. STK’lardan da söz aldık. Bizim derdimiz Ali’nin, Ayşe’nin kazanması değil. kim daha fazla çalışır üretir o kişinin kendisi ile ilgilidir. Bizim derdimiz o kazancın ilin kalkınmasına odaklanması istihdam olarak Yozgat’a ilçeleri ile birlikte yansıması, devlet olarak bizim de bunun alt yapısını üzerimize düşen her şeyi yapıyor olmamız. Önündeki engeli temizliyor olmamızdır.  Hepimiz birbirimizi motive edebiliriz. Ben birey olarak kötü Yozgatlı görmedim. Kimse rol yapmıyor. Aslında 81 ilimizin durumu da farklı değil. Gerçekten samimi ve vefalı bizim insanlarımız.  Bu çalışmada şunu da gördük. Ham maddenin çoğunu Yozgat dışından alıyoruz. Eğer ki biz diğer illerdeki üreticilerin tedarik zinciri ile bu işe başlayacaksak dışarıdan gelen bir hammadde ile rekabetçi olmamız mümkün değil. Bugüne kadar Yozgat ile ilgili yapılan tüm çalışmaları tamamını bir araya getirdik. Hangi alanlarda biz daha güçlüyüz dediğimiz konularda belki yanlış teşhislerde bulunduk. Belki de odaklanmamız gereken bura değil dedik.  Yozgatlı aslında iyiyiz de birisi gelişirse diğeri istemezmiş gibi görünüyor. Böyle bir şey yok aslında. Bu Yozgatlı ile alakalı değil. Gözünü kırpmadan şehit olmaya giden bir ilin evladının bir başkasını kıskanması diye bir şey olamaz. Bunun altındaki sebep şu diye tahmin ediyorum. Elimizde küçük bir pasta ve bir bardak su var. 50 kişi var susuz. Bunu paylaşın. Bir defa iki defa paylaşıyor. Üçüncü defa kavgaya dönüşüyor. Su belki örnek olmadı. Farklı bir şey. Dolayısıyla Yozgatlı kendi içmez yanındakine verir.
 Biz bu pastayı büyüterek gidelim. İşadamı ve esnafımız,. STK görsün ki kendisinin kalkındığı bir ortamda hemen yanı başındaki komşusu da kalkınsın. İlçelerimizde Sorgun gelişiyorsa Çekerek gelişir. Boğazlıyan Sarıkaya gelişir, ilçeler gelişirse Yozgat gelişir. Bu başladığımız olayın üzerine ısrarla gideceğiz.  Bununla ilgili, bunun önünü tıkamaya çalışan Kamu adına söylüyorum. Kamuda olan arkadaşlar direk kendi üzerlerine alsın. Başka kimsenin üzerine sunmadan. İl, ilçe müdürleri, kaymakamlar, valimiz, tüm arkadaşlar için bu işi kolaylaştıracak şekilde herkesin üzerine düşenin en iyisini yapacaktır. Ben burada tekrar karşınıza geçtiğimde alnım açık başım dik olarak Yozgat’ta ve ilçelerinde kamu bürokrasi oluşturmaz. Kamudaki arkadaşlarımız üzerine düşeni en iyi şekilde yaparlar diye söylemem gerekir. Eğer benim başımı düşürürseniz bunun hesabını da sorarım. STK’lar içinde aynı şeyi söylüyorum”  
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Beğendik kavşağında kaza bitmiyor

Beğendik kavşağında kaza bitmiyor devamı

Hibe destekleri anlatılacak

Hibe destekleri anlatılacak devamı
Hayata Korkusuzca Bakanlar Ölümden Korkmazlar13 Haziran 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN