Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Yozgat'ın başarı hikayesini birlikte yazalım

Yozgat'ın başarı hikayesini birlikte yazalım

Tarih 27 Eylül 2018, 13:47 Editör sorgun selam

devamı

 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Yozgatlı basın mensuplarını konuk etti. Saat 13.30’da başlayan yemekli toplantıda Oktay, Yozgat’ta Ticaret ve Sanayi Odası ve Bozok Üniversitesi öncülüğünde, yerel yönetimlerin de desteği ile hazırlanan projeden bahsetti, Yozgat’ın geleceği adına önemli mesajlar verdi.
 Davete gazetemizi temsilen gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Alparslan Gazi Doğan katıldı.
 SAMİMİ EV SAHİBİ OKTAY!
 Devletçi duruşunun yanı sıra mütevazi kişiliği ile de dikkat çeken Başkan Yardımcısı Oktay, samimi bir ev sahipliği örneği sergiledi. Oktay’ın Başdanışmanı hemşerimiz Ahmet Bekdemir ve Basın Danışmanı  Ali Genç davetlilerle yakinen ilgilendi.
 “SİZLERİN DUASI VE DESTEĞİ BENİM İÇİN ÖNEMLİ”
 Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte daha ileriye götürmenin gayreti ile çalışan ekibin bir parçası olduğunu hatırlatan Oktay,
 “Sizlerin duası ve desteği benim için önemli. Yozgat’ta zihniyet değişiminin gerçekleşmesi için ana yapı taşlarısınız. Yozgat’ı bir üst lige taşıyacak ana yapı taşları sizler siziniz. Kararlı bir şekilde inandığımız şekilde yol almaya çalışacağız. Siyasetçisi, bürokrasi, işadamı, hatta işsizi bu değişime inanmak zorundayız. Yozgat için söylediklerimizi, konuştuklarımızı mutlak projeye dönüştürmemiz gerekiyor” dedi.
 “GELİŞİM  MODELİNİ BİRLİKTE OLUŞTURMALIYIZ”
 Başkan Yardımcısı Oktay; “Zihniyet dönüşümünde kalkınma hamlesini, gelişim modelini Yozgat için birlikte oluşturmak zorundayız” mesajı verdi.
 Oktay, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımızın da yaptığı bu aslına bakarsanız. Millet de buna inandığı, samimiyete güvendiği için, ikinci bir ajandası olmadığı için başarı geliyor.”
 420 BİN NÜFUSLU BİR
 AİLENİN FERDİ
 OLARAK…
 Oktay, 420 bin nüfuslu bir ailenin ferdi olarak sorumluluğu başta kendisinin aldığını ifade etti.
 “Ailenin tamımı buna inandığınızda yapamayacağımız bir şey yok” diyen Oktay, şunları kaydetti:
 “Ben Yozgat için ne yapabilirim olmalı birinci hedefimiz. Kamusal yatırımlar iyi ama özel sektörü de harekete geçirmek zorundayız. Katma değeri yüksek ürünlerin ihracat modelini geliştirmeliyiz. Yozgat’ın zaman kaybetmeye vakti kalmadı. Kalkınma hamlesi başlatmak zorundayız. Bunu da birlikte başarmalıyız. Yozgat hangi alanda kendini güçlü hissediyor. İş, yatırım ve istihdam noktasında Yozgat nereden gelişebilir. Bunları çok iyi tespit etmeliyiz ki, bunun çalışmasını yaptık, bundan sonrası için birlikte çalışmalıyız” diye konuştu.
 “ÖLÜMÜNE
 ÇALIŞMALIYIZ”
 Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, konuşmasında; “Yozgat için bir kalkınma modeli belirleyelim ve ölümüne bu modeli hayata geçirmek için çalışalım” ifadelerine yer vererek, bir günlük bir olaydan değil zor ancak sonunda önemli kazanımları olan bir projeden bahsettiğini dile getirdi.
 “BİR BAŞARI
 HİKAYESİ YAZMAK
 ZORUNDAYIZ”
 Oktay, konuşmasında; “Yozgat’ta bir başarı hikayesini yazmak zorundayız. Bunun için sizin katkı veriyor olmanız lazım. Türkiye’nin 2023 hedeflerini konuşuyoruz. Hangi sıkıntıyı yaşarsak yaşayalım hiçbir iddiamızdan vazgeçmedik. Yozgat için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyalım.
 Bütün ilçeleri ile birlikte Yozgat’ı kalkındıralım. Tüm ilçelerin bir birine destek verdiği bir kalkınma modeli sürdürülebilir olmalı. Hedefi çok net belirleyelim. Sokaktaki vatandaşın buna inanması lazım. Kaçış alanları aramadan projeye odaklanalım. İlin kendi kalkınma modeli olacak. İlin valisi, kaymakamları o projeye katkı vermek zorunda” diye konuştu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Beğendik kavşağında kaza bitmiyor

Beğendik kavşağında kaza bitmiyor devamı

Hibe destekleri anlatılacak

Hibe destekleri anlatılacak devamı
Hayata Korkusuzca Bakanlar Ölümden Korkmazlar13 Haziran 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN