Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Geleceğimizi birlikte şekillendirelim"

Tarih 13 Eylül 2018, 08:14 Editör sorgun selam

devamı

 Makine Mühendisleri Odası Yozgat Temsilcisi Tahir Demirel "Yaklaşık iki haftadır Sorgun'da hükümet konağı ile ilgili kavram karışıklığı devam etmektedir. Hemen hemen hergün yeri konusunda değişik alternatifler gündeme gelmekte, karar alınan yerlerden daha sonra mazeretler sunularak vazgeçilmektedir. Bu durum karar alma noktasında ortak hareket edilmediğini göstermektedir." dedi.
 Demirel, gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz sahibi Durali Doğan'a önemli açıklamalarda bulundu. Üç okulun yıkılarak, yerine Hükümet Konağı yapılmasına tepki gösteren Demirel "Hükümet konağının yapılacak yeri konusunda genel bir istişare yapılmadan iki üç kişi ile karar alınmakta, daha sonra hangi sebeplerden bilinmez vazgeçilmektedir" dedi. "Bu durum ister istemez kafa karışıklığına sebep olmakta, hükümet konağının yeri için düşünülen eski ofis binasının oradan vazgeçilirken, ortaya sunulan sebep oraya yapılması düşünülen okullar için daha çok tehlike arzetmektedir. " diyen Demirel şunları söyledi:
 "Daha sonra hükümet konağı için düşünülen yerde bulunan okulların çürük olduğu ortaya konulmaktadır. Bu çürük raporu daha önce eğitim gören yavrularımız varken neden dikkate alınmamaktadır. Bu durum diğer eğitim kurumlarımız için geçerli midir? İster istemez insanın aklına yeni alınmış çürük raporu hükümet konağı için "özel alınmış bir karar mıdır" sorusunu akla getirmektedir."
  Şimdiki üç okulun bulunduğu bölgenin "Eğitim Kompleksi" olduğuna dikkat çeken Demirel "Okulların bulunduğu yerin belediyedeki durumu araştırıldığı zaman oranın belediye meclisi tarafından "Eğitim Kompleksi" olarak tahsis edildiği görülmektedir." şeklinde konuştu.
 "Sorgun Kent Konseyi"nin acilen kurulması gerektiğine vurgu yapan Demirel açıkmasını şöyle tamamladı: "Şehrimizi ilgilendiren konularda daha hassas davranıllıp, bu okulların yıkılması gibi tarihi kararları kamuoyuna yayarak birlikte karar almak daha isabetli olacaktır. Düşünülen ya da yapılan yenileme işlemlerinde şehrin hafızası durumundaki yerler korunmalıdır. Hafızasını ve mazisini kaybeden şehir görsel olarak güzelleşebilir ama, tarihi ve geçmişi silinir sonra ki kuşaklara aktarılacak birşey kalmaz. İlçemizde "Kent Konseyi" oluşturarak, gelin sorunlarımızı ortak akılla, birlikte çözelim."
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

"Tanap mobilizasyon kampına talibiz"

devamı

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar devamı
Sorgun Şehit Aileleri Derneği Varolsun11 Temmuz 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN