Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Hükümet Konağı oyalama takdiği"

Tarih 13 Eylül 2018, 08:11 Editör sorgun selam

devamı

 Saadet Partisi Sorgun İlçe Başkanı Mustafa Salman, ekonomik krize karşı atılması gereken adımları bırakarak, gündemi Sorgun Hükümet Konağının yapımıyla oyalamanın şu günde yersiz olduğunu söyledi.
 TASARRUFA GİDİLMELİ
 Öncelikle kamu kurumları harcamalarında tasarrufa gitmelidir. Yapılması düşünülen ve gündemi işgal eden Sorgun Hükümet Konağına harcanacak paranın küçük çaplı bir sanayi yatırımına dönüştürülmesiyle azda olsa göç veren ilçemize büyük bir fayda sağlayacaktır.
FIRSATÇILIĞA DUR DEMELİYİZ
 Sorgunumuzda onca gencimiz işsiz. Yaşadığımız şu kriz döneminde tüm vatandaşlarımız tasarrufa giderken, Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam geldi. Elektrik fiyatları konutta yüzde 9, sanayide yüzde 14 oranında arttı . Doğalgazda artış oranı da yüzde 9 oldu. Bu fırsatçılığa dur deme yerine bizler hala yer yapımı ile günümüzü geçirmemeliyiz.
BEKLENEN SONUCU ALAMADIK
 Hükümetin ekonomik krize karşı aldığı önlemler şu ana kadar beklenen sonucu vermemiştir.
 DEVLETTE SALTANAT ÇOK
 Devlette saltanat çok. Araba saltanatından tutun da bina saltanatına, yüksek ücretli danışmanlar saltanatına kadar her şey var. Kamuda tasarrufa gidilirse bütçede on milyarlarca lira kar edilir. Bu paralar mutlaka tarım ve sanayide üretime kaynak olarak kullanılmalıdır. İstihdam ağırlıklı projelerde kullanılmalıdır. Bu sağlanırsa krizden çıkışa büyük katkı sağlanır.
 MAKAM ARACI SALTANATI
 Şu anda kamuda kamu malı ve kiralık 80 binin üzerinde makam aracı var. Dünyanın en büyük ekonomilerinden Almanya’daki makam aracı sayısı bu rakamın dörtte biri seviyesinde. Özellikle bakanlık makamlarının kullandığı çok sayıda kiralık lüks araç mevcut. Sivil plaka kullanıldığı için rahatça özel işlerde, eş ve çocukların ihtiyaçlarında da kullanılıyor. Bakan ve yardımcıları dışında makam aracı kullanımına son verilmeli.
BELEDİYELERDE TASARRUF
 Belediyelerde sosyal projeler adı altında israf hat safhada. Bu yolla belediyeyi alan partinin seçim harcamaları da karşılanıyor. Bunların dışında lüzumsuz çok sayıda proje de yürütülüyor. Belediye harcamalarında tasarrufa gidilirken, ihaleler ve harcamalar mutlaka denetlenmeli.
 KİRALIK KAMU BİNALARI
 Şu anda başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin her yerinde kiralık kamu binaları var. Çoğu yandaş işadamlarından kiralanan binalara çok yüksek miktarda kira ödeniyor. Üstelik kiralık kamu binası sayısı da hızla artıyor. Bu uygulamaya derhal son verilmeli. Kiralık binalardan kamu binalarına geçilmeli.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

"Tanap mobilizasyon kampına talibiz"

devamı

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar devamı
Sorgun Şehit Aileleri Derneği Varolsun11 Temmuz 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN