Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Bir tarih yok ediliyor

Bir tarih yok ediliyor

Tarih 06 Eylül 2018, 09:24 Editör sorgun selam

devamı

 Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Zafer Yusuf Kutlusoy yıkılması gündemde olan Sorgun Lisesi ve Yeşilyurt ilkokulu binaları hakkında basın açıklaması yaparak “Sorgun Kaymakamlığının İlçemiz merkezinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Kız Meslek Lisesi ve Yeşilyurt İlkokulu ve Jandarma Karakolu binasının yıkılması ve yerine Hükümet Konağı yapılması kararını içimiz burkularak öğrendik.” dedi.
“TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAYAN SIKINTILAR DOĞURUR”
 Kutlusoy, “​Yıllar önce, binlerce mezunu bulunan, ilçemizin en eski okulu olan, birbirinden kıymetli öğretmenleri ile memleketimize ışık tutan, asırlık Sorgun Lisesinin zaten sistem değişikliği vb. bahanelerle ismi değiştirilmişti. Ayrıca ilçemizin merkezinde bulunan tarihi çarşı hamamı yıkılmış ve yerine Sorguna yakışmayan, ilçemizin ihtiyaçlarını karşılamayan bir SGK binası yapılmıştı.  Şimdi ise nerdeyse Sorgunluların yarısına eğitim veren, Sorgun’la özdeşleşen bu eğitim yuvalarını yıkma kararı alınmıştır. Şehrin kalbine bir hançer daha saplanmak üzeredir. Günden güne artan şehiriçi trafik çilesini çekilmez hale getireceği aşikâr olan bu proje Sorgunumuza önümüzde ki yüzyılda telafisi mümkün olmayan bir sıkıntı doğuracaktır.”
“BU BİNALARIN YIKILMASINA GÖNÜL RAZI GELMEMEKTEDİR”
 Kutlusoy “​Gerek mevcut konumu, gerekse eğitimin kalitesi ile örnek teşkil eden bu okullar memleketimizde eğitimin lokomotifi olmuştur. İlçemizin gençleri kuşaklar boyu bu okullarda okumuş ve bu okullar hemen her hemşehrimizin hatıralarında yer etmiştir. Her tuğlasında, her sınıfında her duvarında bir mazi saklıdır. Her köşesinde bir hatıra barındırmaktadır, acı tatlı hikâyelere ev sahipliği yapmıştır. Bu Yerleşkede okusun okumasın Sorgunlu olup da bu Okullarda, bahçesinde veya kıyısında köşesinde anısı veya yaşanmışlığı olmayan neredeyse yoktur. Sorgunun karakterini yansıtan ve Sorgunla özdeşleşmiş bu binaların yıkılmasına gönül razı gelmemektedir..
“KAMU KAYNAKLARI BETONA YATIRILMAMALI”
 ​Bulunduğu yer itibariyle de çarşı esnafının ve memur vatandaşlarımızın çocukları için kolay ulaşılabilmesi aileler için büyük kolaylık teşkil etmektedir. Şehrin merkezinde çocuklar için oyun alanı olması önemini artırmaktadır. Bu minvalde mevcut binaları yıkmanın hiçbir mantığı ve izahı bulunmamaktadır. Zaten Çekerek caddesinde bulunan TMO aynı gerekçeyle yıkılmıştır. Ayrıca ilçemizin tarihini yansıtan bu eğitim yuvalarının yıkılması gayet gereksizdir. Yarım asırdan fazla faydası olmayacaktır.
 ​Mevcut binalar ilçemizin ihtiyaçlarını ziyadesiyle karşılamaktadır. Bunun için zaten ekonomik olarak sıkıntılı olduğumuz ve kamusal olarak tasarruf tedbirleri alınan bir dönemde bu tarz maceralara girerek kamu kaynaklarının betona yatırılmasının devletimize yükleyeceği külfetten kaçınmak gerekmektedir.
“SORGUN’A YÜKSEKOKUL YAPMAYAN ZİHNİYETİN HÜKÜMET KONAĞI YAPMAYA KALKIŞMASI MANİDARDIR”
 Sorgunlunun öz malı üzerinde Sorgunlulara sorulmadan, siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına en önemlisi Sorgun halkına danışılmadan alınan bu talihsiz karardan bir an önce dönülmelidir. Sorguna yıllarca Meslek Yüksek Okulu yapamayan bir zihniyetin bir çırpıda Hükümet Konağı yapmaya kalkışması da ayrıca manidardır Memleketin soğuk yüzlü beton yapılara değil eğitim yuvalarına ihtiyacı vardır. Bir tarih böyle umursamaz bir şekilde yok edilmemelidir. Sorgunla ilgili kararları Sorgunlular vermelidir ve biz Sorgunlular olarak bu binaların yıkılmaması veya bu yerleşkenin Eğitim dışında başka amaca hizmet etmemesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

"Tanap mobilizasyon kampına talibiz"

devamı

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar devamı
Sorgun Şehit Aileleri Derneği Varolsun11 Temmuz 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN