Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Bu yanlış karardan vazgeçilmelidir"

Tarih 06 Eylül 2018, 09:20 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Eski Belediye Başkanı Yılmaz Kılıçarslan " Yeşilyurt İlkokulu, Sorgun Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu yıkılıp yerine hükümet binası yapılmak isteniyormuş. Yazık ki ne yazık. " diyerek okulların yıkılmasına tepki gösterdi.
"Şehirlerde geçmişin hatıralarını çağrıştıran yapılar o şehrin kıdemini ve kimliğini oluşturur. Şehirlerin nirengi noktaları sayılan ve şehrin insanlarının herbirinin geçmişini anımsatan yapılar yok edildikçe memleketin adeta kimliği yok edilmiş olur ki bu da şehrimizin değersizleşmesine yol açar." diyen Kılıçarslan gazetemize yaptığı açıkmada şunları söyledi: "
 "Geçmiş elli yılda birçok kıdemli yapı karşı çıkmamıza rağmen yıkıldı. Yok edildi. Salih Paşa Camii minaresi yanında ki ahşap müftülük binası ilçemizin en eski PTT'si ve birkaç ahşap bina Çukurpınar, Üçlüle, Halil Onbaşı'nın Çeşme, Kamil Hoca'nın Pınar, Ethem Ağa'nın Pınar, Kilise Çeşmesi gibi ilçemizin kimliği olan eserler şimdi malesef yoklar.
 Bir aydan beri Sorgun dışındayım. Duydum ki Yeşilyurt İlkokulu, Sorgun Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu yıkılıp yerine hükümet binası yapılmak isteniyormuş. Yazık ki ne yazık.
 Sorgun insanıyla Sorgun ilçesinin bütün geçmişini, insanlarımızın en güzel anılarınıda söküp atmak, memleketimizle birlikte insanlarımızı da geçmişi bulunmayan kişiliksiz insanlar yığını durumuna mı düşürmek istiyorlar. Hem bugün şehircilik anlayışı hizmet binalarını kurum ve kuruluşları şehrin bir noktasına merkezine toplamak anlayışı terk edilmiştir.
 Şehir; insanların rahat yaşamı için planlanır. Bütün araç trafik yoğunluğunu bir bölgeye toplamak şehir insanını işkenceye sokmaktır. Kurum ve kuruluşlar insanların rahatı için semtlere dağıtılmaktadır. Sorgun'u planlayanların, Sorgun'u yönetenlerin şehirlerde yaşayan nüfusun giderek daha huzurlu bir hayat standardına ulaşmasını sağlamaya yönelik modern ve şehir insanına hizmet anlayışını ön planda tutan bugünkü şehircilik anlayışından haberleri yok mu ? Yoksa vah Sorgun'a... "  "Bu yanlış karardan vazgeçilmelidir" diyen Sorgun Eski Belediye Başkanı Yılmaz Kılıçarslan sözlerini şu ifadelerle tamamladı: " Resmi kurum ve kuruluşlar ulaşımı kolay olan değişik semtlere dağıtılmak suretiyle insan,  araç ve trafik yoğunluğunu şehir merkezinde sıkıştırmadan memleketimizin rahatlığı sağlanmalı ve bu yanlış karardan vazgeçilmelidir."
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

"Tanap mobilizasyon kampına talibiz"

devamı

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar devamı
Sorgun Şehit Aileleri Derneği Varolsun11 Temmuz 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN