Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Ahmet Uslu'dan hükümet konağı açıklaması

Ahmet Uslu'dan hükümet konağı açıklaması

Tarih 06 Eylül 2018, 09:17 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun eski belediye başkanı Ahmet Uslu yeni hükümet konağının yerinin eski buğday pazarının bulunduğu alan olması gerektiğini ifade ederek, “Yine ilçemizin tarihi okullarının yıkılması sadece binanın yıkılması olarak düşünülmemeli, bu binaların yıkılması tarihin de sona erdirilmesi anlamına gelir.Bildiğiniz üzere geçmişini bilmeyen bir millet geleceğini dizayn edemez. Dolayısıyla tarihi yok etmek demek milleti yok etmek anlamındadır. Unutulmamalıdır ki;Sorgun tarihi ile özdeşleşmiş bu binaların yıkılması Sorgunumuzun genlerine aykırıdır.” dedi.
 Uslu, “Sorgunumuza yapılması düşünülen hükümet binamız,tarihi dokular barındıran ve adeta Sorgun’un tarihi ile özdeşleşmiş okul ve binaların yıkılması ve yerlerine yapılması yerine,eski buğday pazarının bulunduğu alan olan ve 26 bin metrekarelik ilk alana sahip olan mevkiye yapılması daha uygun olur. Zira,bir tarafı eski Yozgat yolu ve diğer tarafı da Edirne’den Kars’a uzanan Sivas caddesi üzerinde bulunan bu alana Selçuklu mimarisi ile yapılacak olan Hükümet Binamız ile ilçemizin hem görünümü değişecek hem de ilçemizi ziyaret edenlerin ilçemize dair anlatacakları ve görülmesi gereken yer olarak belirtebilecekleri bir alan kazandırılmış olacaktır. Yine bahsettiğimiz yere açık ve kapalı otopark yapılarak taşıt trafiği de rahatlatılabilir. Şehirleri batıya doğru büyür düsturuna da uygun olacağını düşündüğümüz yer Hükümet Binamız için adeta biçilmiş kaftandır.” dedi.
 Uslu, “Yine ilçemizin tarihi okullarının yıkılması sadece binanın yıkılması olarak düşünülmemeli,bu binaların yıkılması tarihin de sona erdirilmesi anlamına gelir.Bildiğiniz üzere geçmişini bilmeyen bir millet geleceğini dizayn edemez.Dolayısıyla tarihi yok etmek demek milleti yok etmek anlamındadır. Unutulmamalıdır ki; Sorgun tarihi ile özdeşleşmiş bu binaların yıkılması Sorgunumuzun genlerine aykırıdır.
 Hülasa,yeni yapılacak hükümet binamızın eski buğday pazarının olduğu alanda şu anda bulunan ve adeta atıl vaziyette kalmış olan binaların yıkılması suretiyle güzel bir mimari ve proje ile yapılması,Adalet binamızın yapıldığı zamanki hataya düşülmemesi ile tarihi okullarımızın asla ve asla yıkılmaması aksine korunması gerektiği kanaatiyle selam ve saygılarımı sunarım.” dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

"Tanap mobilizasyon kampına talibiz"

devamı

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar devamı
Sorgun Şehit Aileleri Derneği Varolsun11 Temmuz 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN