Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Sorgun Lisesi Mezunları Buluştu

Sorgun Lisesi Mezunları Buluştu

Tarih 30 Ağustos 2018, 08:17 Editör sorgun selam

devamı

Sorgun Lisesi’nden mezun olan öğrenciler ve okulda görev yapan öğretmenler geleneksel 3. buluşmada biraraya gelerek hasret giderdiler. Toplantıya Sorgun Lisesi mezunu olan İyi Parti Gurup Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’da katıldı.
25 Ağustos 2018 Cumartesi günü saat 13.30’da Sorgun Safa Termal’de buluşan Sorgun Lisesi mezunları eski günleri yad ettiler. Bazı mezun öğrenciler ise toplantıya eşleriyle katıldılar.
Sorgun Lisesi mezunlarından Mustafa E. Aksoy, Hasan Arslan, Nesrin Kaplan ve Ülkü Karslı'nın organize ettiği buluşmaya katılanlar yaşadıkları unutulmayan anılarını paylaştılar.
Buluşmanın açış konuşmasını yapan Ziraat Bankası Yozgat Şubesi Müdürü Mustafa E. Aksoy "Üçüncüsü düzenlenen toplantıya katılan mezunlara ve o dönemde Sorgun Lisesi'nde görev yapan öğretmenlere teşekkür ederek, bu geleneği gelecek yıllarda da sürdürmeleri için bu okuldan mezun olan arkadaşların yardımcı olmalarını ve ilgilerini devam ettirmelerini” istedi.
Daha sonra buluşmaya katılan öğretmen ve öğrenciler duygu ve düşüncelerini dile getirdiler, hatıralarını anlattılar.
Sorgun Lisesi'nin ilk mezunlarından Eğitimci- yazar Durali Doğan yaptığı konuşmada Sorgun Lisesi’nin tarihçesini anlattı. Buluşmayı gerçekleştiren tertip komitesine teşekkür eden Doğan "Sorgun Lisesi 50 yıllık bir lise. Sorgun Lisesi’nden mezun olup, bürokrasinin üst kademelerinde görev yapan öğrencilerimiz var. 50 yıllık tarihi olan Sorgun Lisesi ismi silindi. Buna üzgünüz. Sorgun Lisesi isminin tekrar kurumsal kimliğine ve ismine kavuşturulmasını istiyoruz, lisenin ilk mezunları olarak en büyük arzumuz ve isteğimizdir. " dedi.
Sorgun Lisesi mezunu olan İyi Parti Gurup Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’da toplantıya katılanlar arasındaydı. Ağıralioğlu yaptığı konuşmada “Sorgun Lisesi isminin kaldırılması Sorgun Lisesi mezunu olarak beni de derinden yaralamıştır. Okulumuzun isminin bir okulda yaşatılması için ben de bir milletvekili olarak üzerime düşeni yapacağım ve konunun takipçisi olacağım” dedi.
Daha sonra söz alan Sorgun Lisesi' öğretmenlerinden Hacı Özer, Mehmet Kocatepe, Niyazi Kılıç,Hüseyin Tanrıverdi, Necati Torun ve Mustafa Ağıralioğlu Sorgun Lisesiyle ilgili hatıralarını anlatarak Sorgun Lisesi isminin yaşatılması gerektiğini söylediler.
Sorgun Lisesi mezunu olan Yozgat Makina Mühendisleri Odası Başkanı Tahir Demirel ise yaptığı konuşmada Sorgun Lisesi isminin bir okula verilmesini istedi.
Söz alan diğer katılımcılar o günlere ait, arkadaşları ve öğretmenleriyle ilgili hatıralarını anlattılar.
Konuşmalardan sonra toplantıya katılanlar davullu zurnalı çektikleri halaylarla büyük coşku yaşadılar.
Buluşmaya Sorgun'dan, il dışından hemen her meslekte görev yapan veya emekli olmuş Sorgun Lisesi mezunları katıldı.
Yaklaşık üç saatten fazla süren program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Sorgun Lisesi mezunları ve öğretmenleri gelecek yıl Dördüncü Sorgun Lisesi Mezunları Buluşması'nda görüşmek dileğiyle vedalaşıp ayrıldılar.
Tertip Komitesinden Bozok Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü Öğretim Görevlisi Hasan Arslan buluşmanın kapanışında yaptığı konuşmada " Sorgun Lisesi mezunlarını bir araya getirmekten büyük memnuniyet duyduklarını, yemekli toplantının samimi güzel bir ortamda geçtiğini" ifade ederek katılanlara teşekkür etti.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

"Tanap mobilizasyon kampına talibiz"

devamı

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar

Başkan Ekinci'den önemli açıklamalar devamı
Sorgun Şehit Aileleri Derneği Varolsun11 Temmuz 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN