Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Gücümüzü ortaklarımızdan alıyoruz"

Tarih 02 Ağustos 2018, 08:16 Editör sorgun selam

devamı

 2012 yılında yapılan Pancar Ekiciler Kooperatif seçimlerinde rakibi emekli öğretmen Halil Dursun’a 495 oy fark atarak Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı seçilen Kürşat Arslan, geçtiğimiz günlerde kooperatif ve hakkında çıkan bir takım haberler hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu.

KOOPERATİFİMİZİN
BORCU YOK
 Göreve geldiği 2012 yılında Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifinin büyük bir borç içerisinde olduğunu, ve yıllık cirosunun çok düşük olduğunu belirten Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı seçilen Kürşat Arslan “Şuan itibariyle önce Allah'ın sonra siz değerli kooperatif ortaklarımızın sayesinde borçsuz yıllık cirosu 30 milyon TL olan bir kooperatif haline getirdim. 2012 yılından başlayarak bu güne kadar bir çok yatırım ve hizmetler yaptım. Kadışehri'ne yeni modern tarım marketi, tam otomasyon hububat eleme tesisi, kooperatife elektrik üretim tesisi kurup kendi elektriğini üreten ve elektrik satan bir kuruluş haline getirdim. Tabi yaptığımız yatırımlar sadece bununla sınırlı değil, 25 tonluk kamyon alarak çiftçilerimizin hizmetine sunduk. Teleskop yükleyicisi, servis araçları, yatırım yapmak üzere kooperatif binamızın sınırında bulunan bin 200 metrekare arsayı satın aldık. Kooperatif merkezine 750 metrekare kapalı alan yaptırdık. Sertifikalı nohut tohumu üretimi yaparak çiftçilerimize daha çok değer veren imkanlı kooperatif haline getirdik”dedi.

TAKDİR GÜCÜMÜZÜ
ALDIĞIMIZ ORTAKLARIMIZ VE ÇİFTÇİLERİMİZİN
 Arslan, yaptıkları hizmetlerin bunlarla sınırlı kalmadığı daha birçok çalışmalara imza attıklarını belirterek “Birileri kalkıp bazı yerel medya kuruluşlarında kooperatifimiz ve hakkımda asılsız ve gerekçesiz beyanda bulunuyorlar. 6 yıl önce bıraktıkları kooperatifin halen yerinde durduğunu iddia eden şahıslara buradan soruyorum. Yukarıdaki bunca hizmeti siz mi yaptınız. Biz gücümüzü ortaklarımızdan çiftçilerimizden alıyoruz taktir onlarındır” şeklinde konuştu.

BİZİ ELEŞTİRENLER
KENDİLERİNE BAKSINLAR
 Kendisini eleştiren yaptığı çalışmaları yeterli bulmayan şahısların geçmişte olduğu gibi gelecekte de kimseye faydası olamayacağını kaydeden Arslan “Kooperatifimize ilk gün heyecanıyla aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizi eleştiren şahıslar önce dönüm kendilerine bir baksınlar. Geçmişte neler yapmışlar, biz neler yapmışız. Verimden düşen kişinin çiftçiye hiçbir faydası olmaz. Ayrıca Kooperatifimize her iki yılda bir üst birliğimiz olan Pankobirlik müfettiş gelir ve hesaplarımız incelenir yaklaşık 1. yıl öncede müfettişler geldi ve incelemede bulundular bundan doğal bir şey yoktur”dedi.

SEÇİM KARARI YÖNETİM
KURULUNUN YETKİSİNDEDİR
 Arslan “Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı olarak şahsım ve yönetim kurulu üyelerimizin tamamının kararıyla seçim kararı aldık. Seçim kararı almayı birilerine soracak değiliz. Bu karar yönetim kurulumuzun yetkisindedir. Ayrıca hakkımda ve diğer yönetim kurulu üyelerimizin hakkında açılmış herhangi bir mahkeme davamız kesinlikle yoktur. Bu tür haberler tamamen asılsız ve yalandır. Hakkımda yapılan bu iftiralara noter kanalı ile ihtar göndererek, bu şahıslar hakkında mahkemeye suç duyurusunda bulunduk. Kooperatifimiz hakkında bu tür yalan ve iftiralar kooperatifimize maddi ve manevi zarar vermektedir” dedi.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Omaçlı, hedikli turizm haftası

Omaçlı, hedikli turizm haftası devamı

Öğrenciler fidan dikti

Öğrenciler fidan dikti devamı
Sorgun'da Ak Parti Neden Kaybetti11 Nisan 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN