Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Türk Eğitim-Sen'den mülakatla atamaya tepki

Türk Eğitim-Sen'den mülakatla atamaya tepki

Tarih 12 Temmuz 2018, 07:36 Editör sorgun selam

devamı

 Ünalan, yaptığı basın açıklamasında “Siyasi saiklerle hareket edenler, kendisinden olmayanlara adeta kıyım yaptı. Açıklanan mülakat sonuçlarından anlaşılıyor ki; sözde bir sendikanın yöneticileri ellerinde liste ile kimin hangi okula görevlendirileceğini, kimlerin saf dışı bırakılacağını çok iyi hesap etmiş. Üstelik kamuoyuna yansıyan iddiaları gizlemek için sonuçların liste halinde de yayınlanmadığı görülmektedir. Sonuçlar liste halinde yayınlansa yaşanan gayri ahlaki düzen tüm çıplaklığıyla ortaya dökülecekti.
              Yozgat'ta yöneticilik mülakatına giren kişilerin sınav anının ve sorulara verilen cevapların kayıt altına alınmadığını biliyoruz. Mülakatların şeffaflıktan uzak olduğunu "Komisyon ve sınava giren kişiler arasında neler konuşulduğu, kameralarla kayıt altına alınmamıştır. Eğer kamera kayıtları oluşturulsaydı belki hile yapma imkanı zorlaşacaktı. Bu anlamda kapalı kapılar arkasında yapılan yöneticilik mülakatları şeffaf değildir, sadece bir aldatmacadır.” dedi.
“ADRESE TESLİM SINAVLAR”
 Ünalan, açıklamasına şöyle devam etti: “Yozgat’ta yapılan yönetici atama mülakat sınavları adrese teslim sınavlardır. Hangi okula kimlerin müdür, müdür baş yardımcısı ve müdür yardımcısı atanacağı, mülakat sınavı öncesinden belirlenmiştir. Yapılan uyduruk ve şaibeli yöneticilik mülakatlarında müdürlüğü, müdür baş yardımcılığı ve müdür yardımcılıkları sınav öncesinden peşkeş çekilen kişilere özellikle 95 ve üzeri gerekli puan verdirilmiştir. Sorgundan mülakata giren malum sendikanin üyelerinin özellikle bir kaçına 100 tam puan verilmiş. Yöneticiliklerin mülakatların öncesinden peşkeş çekildiği kişilere ise bilemedikleri soruların cevapları komisyon üyeleri tarafından yazdırıldığı artık bir şehir efsanesine dönmüştür. Sadece Türk Eğitim Sen  üyelerine değil kendi içlerinde istemedikleri üyelere de düşük puanlar verilmiştir. Bu durum sadece Türk eğitim Sen’de değil bütün eğitim camiasında rahatsızlık yaratmıştır. Malum sendikanin üyeleri bile bu durumu kabul etmediklerini beyan etmiştir.
 Sendikacılık bütün memurların çıkarları üzerine yapılması gerekirken hala bize üye ol müdür yapalim mantığında olanların, kul hakkını ekmek gibi yediğini görüyoruz. Bu şekilde anlayışın kimseye fayda sağlamadığı görülmektedir. İnsanların önce vatanım devletim milletim dediği zamanda önce koltuk diyenlerin sadece toplumsal barışı bozduğu gibi o koltukların değerini de düşürmektedir. Ayrıca idarecilik yeteneği olmayan sadece malum sendikadan olduğu için idareci yapılan şahısların okullarımızı ne hale getirdiği görülmektedir. Çünkü dertleri eğitim değil, makam ve koltuk.
          Bizler kimsenin hakkının yenmesini istemiyoruz. Tük Eğitim Sen olarak mülakatla atamaya karşıyız. Yazılı sınav ve güvenlik araştırması bizce yeterlidir. Böyle olmadığı sürece sıkıntılar bitmeyecektir. Sendikacılığı başkalarının hakkını hukukunu yemek olarak gören zihniyetin sendikacılık yapıp yapmadığı sorgulanır hale gelmiştir.”
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

56 bin 800 seçmen oy kullanacak

56 bin 800 seçmen oy kullanacak devamı

Kırıkkale'de toprağa verildi

Kırıkkale'de toprağa verildi devamı
Hallac-ı Mansur'dan Ozan Arif'e21 Şubat 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN