Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
“Yozgat 3-1 olursa 1 vekil CHP’nin olur”

“Yozgat 3-1 olursa 1 vekil CHP’nin olur”

Tarih 07 Haziran 2018, 07:53 Editör sorgun selam

devamı

 Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Hava Limanı temel atma töreninde yaptığı konuşmada akılları karıştıracak ifadelerde bulundu. Seçmenden 24 Haziran’da 4-0 isteyen Bozdağ; “Oyları lütfen Yozgat’ta bölmeyin, eğer bizden saparsa diğer bir tanesi CHP’ye gidiyor, çok net hesabını yaptık. Ya 4-0 AK Parti’ye vereceğiz, ya 3 AK Parti 1 tane CHP’nin Yozgat’ta milletvekili çıkarmasına izin vereceğiz” dedi.
 Konuşmasında Yozgat’ın da Türkiye’nin de eksiklerinin bulunduğuna dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hava Limanı temel atma töreninde yaptığı konuşmanın satır aralarında ince mesajlar verdi.
 Yozgat’ın da Türkiye’nin de eksiklerini ancak AK Parti’nin tamamlayabileceğini iddia eden Bozdağ; “Yapılmayanları yapacaksa yine biz yapacağız. Ne diyoruz, ‘Yaparsa yine AK Parti yapar.’ Yaparsa, yine Recep Tayyip Erdoğan, bu kadro yapar. Onun için bu kadroya duanızı desteğinizi eksik etmeyin. Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye şarttır. Eğer güçlü meclis olmazsa, güçlü hükümet olmaz, güçlü Türkiye de olmaz. Bazıları oyları farklı farklı kullandırarak Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı külliyesinde elini ayağını bağlamak istiyorlar. Cumhurbaşkanı seçilmesine engel olamıyoruz ama hiç olmazsa parlamentoda çoğunluğu elde etmesine engel olalım diye büyük çabaları var. Dert ne biliyor musunuz? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlı-ğında elini ayağını orada bağlayıp iş yapamaz hale getirmektir. Aman ha bu oyuna gelmeyelim, bu oyunu söyleyenlere, böyle konuşanlara. Bilin ki onlar AK Partili falan değil. Ama böyle yapacağım diyen bugüne kadar AK Parti’ye oyunu asla vermemiş olandır. Bizden görünüp bizim irademizi sakatlamak isteyenlerdir. Cumhurbaşkanımızın elini ayağını AK Partililere bağlatmak isteyenlerdir. Onlara buradan sesleniyorum, Cumhurbaşkanını korumak için 15 Temmuz’da tankların altına yatan, jetlere göğsünü açan bu millet Cumhurbaşkanının elini de ayağını da bağlamaz, bağlatılmasına da Allah’ın izniyle izin vermez. Vermeyecektir de. İnşallah Cumhurbaşkanımız yeniden Recep Tayyip Erdoğan, parlamentoda çoğunluk yeniden AK Parti olacaktır.”
 Yozgatlılar’dan 24 Haziran seçimlerinde Yozgat’ta 4-0 yapmaları konusunda çağrıda bulunan Bozdağ, bunun gerekçesini CHP üzerinden şu şekilde açıkladı;  “Yozgat’ta da yeniden 4-0’ı hep beraber yapacağız. Oyları lütfen Yozgat’ta bölmeyin, eğer bizden saparsa diğer bir tanesi CHP’ye gidiyor, çok net hesabını yaptık. Ya 4-0 AK Parti’ye vereceğiz, ya 3 AK Parti 1 tane CHP’nin Yozgat’ta milletvekili çıkarmasına izin vereceğiz. Ben diyorum ki, CHP’nin Yozgat’ta bir vekili çıkarmasına Yozgatlılar izin verecek mi? Allah’ın izniyle vermeyeceksiniz. O yüzden oyları bölmeyin, böldürmek isteyenlere izin vermeyin. Yapacağımız çok basit, sandık geldiğinde hiç şeye gerek yok, iki pusula, Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’a vereceğiz, milletvekilliğinde de pusulayı alıyoruz ampülü görüyoruz, AK Parti’nin altına götürüp ‘evet’ mührünü basıyoruz. İttifakın hesabı bizim işimiz değil, o YSK’nın, seçim kurulunun işi. İki yere mühür basmak yok, iki yere basılan mühür geçersiz oluyor. Oylarımızı geçersiz yapmak isteyenlere de sakın ha izin vermeyelim.”
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Partiler adaylarını seçim kuruluna sundu

Partiler adaylarını seçim kuruluna sundu devamı

Adaylar tamam

Adaylar tamam devamı
"Kömür Hikayesi Kötü Sonla mı Bitecek"09 Ocak 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN