Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Mühendisler geleneksel iftar yemeğinde buluştu

Mühendisler geleneksel iftar yemeğinde buluştu

Tarih 31 Mayıs 2018, 08:42 Editör sorgun selam

devamı

 Makine Mühendisleri Odası (MMO) Yozgat temsilciliği geleneksel iftar yemeği düzenledi.
 Yozgat Grandser Otelde düzenlenen MMO Geleneksel İftar Yemeğine, Yozgat Temsilcisi Tahir Demirel, MMO Kayseri Şube Başkanı Akif Aksoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Milletvekili Yusuf Başer,  AK Parti İl Başkanı Celal Köse, CHP Milletvekili Adayı Ali Keven, Yozgat Türk Ocağı Başkanı Nefise Yüksel, Ticaret Odası Başkanı Sinan Çelik
Şöförler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, BÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Prof.Dr. Mustafa Böyükata, BÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yrd. Doç.Dr.Hamza Kemal Akyıldız, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Faruk Anteplioğlu, Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri, MYO Öğretim Üyeleri, Kamudaki ve serbest çalışan mühendisler oda üyeleri ve davetliler katıldı. İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan MMO Yozgat Temsilcisi Tahir Demirel, “Türk - İslam Medeniyeti'nin fertleri olarak bizlere düşen görev, kendimizi geliştirerek; mikroda Şehrimizin ve ülkemizin, makro da Gönül coğrafyamızın  ilerlemesine ve gelişmesine katkı sağlamak, ülkemize daha faydalı bireyler olmaktır. Bunun için kişisel hesaplardan kurtulup, Çanakkale de, Sakarya da ve son olarak 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye de ben yerine biz deyip, farklılıklarımızı zenginlik olarak görüp birlikte, sermaye güçlerin iç ve dış taşeronlarla üzerimize oynadığı oyunu bozduysak. Şuurlu bir şekilde Türk-İslam Medeniyetine sıkıca sarılıp çok çalışmaya devam etmeliyiz. İçinde bulunduğumuz mübarek ayın bereketinden istifade ederek insanlık için hem çalışmalı hem de dua etmeliyiz.
Uzun yıllardır yaşadığımız bölgedeki olaylar malumunuz, dört bir yanımız kan ağlamakta kardeş kardeşi boğazlamakta, hemen hemen tüm dünyada Müslümanların oluk oluk kanı akmaktadır. Kimi bunu din adına, Kimide Müslümanları yok etme adına yapmaktadır. Vatan uğruna Kınalı Kuzular tüm Türkiye'de ağıtlarla toprağa verilmektedir.  Bizler en azında dualarımızla kardeşlerimizin yanında olmalıyız.” dedi.
 Demirel, konuşmasında davetlilere teşekkür ederek, “Rabbim bizlere Başı Rahmet, ortası Mağfiret, sonu kurtuluş olan bu Ramazan günlerinin hakkını vermeyi nasip etsin. Bugün İstanbul’un fethinin yıl dönümünü kutluyoruz. Bizler “İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur.” Diyen Peygamberin Ümmeti, Karada gemileri yürüten Fatih Sultan Mehmed Han’ın torunlarıyız. Fetih bilinci ve ruhuna sahip çıkarak geleceğimizi şekillendirmeliyiz.” dedi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Çayözü'nde muhtarlık seçimi yenilenecek

Çayözü'nde muhtarlık seçimi yenilenecek devamı

Öncelik yayanın

Öncelik yayanın devamı
Ozan Ahmet Yıldız'ın Ardından...09 Mayıs 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN