Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Gürbüz,

Gürbüz, "Sorunları birlikte çözeceğiz"

Tarih 24 Mayıs 2018, 08:49 Editör sorgun selam

devamı

 Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, Sorgun’da yayın hayatını sürdüren gazete temsilcileriyle biraraya geldi.
 Göreve gelmesinin ardından Sorgun’un önemli sorunlarını belirlediklerini anlatan Gürbüz, “Biz bu koltuğun yabancısı değiliz. 15 yıldır meclis üyeliği yapıyorum. İlçemizin sorunlarını elbette biliyorum. Bunları çözmek için gerekli adımları personelimizle, vatandaşımızla hepbirlekte atarak Sorgun’un sorunlarını çözeceğiz.” dedi.
 SOKAKLAR KÖPEKLERDEN TEMİZLENECEK
 Gürbüz, vatandaşların en çok şikayetçi olduğu konu olan köpek sorununa değinerek, “Bu konuda en büyük sıkıntımız çevre ilçeler dahil olmak üzere ilçemize köpeklerin getirilerek bırakılması. Biz bunun önüne geçmek için gerekli işlemleri başlattık. İlçemizde bulunan hayvan barınağını bilen köylüler ve çevre ilçelerdeki vatandaşlar ilçemize köpeklerini getirip bırakıyorlar. Bu da bizim ve vatandaşlarımızın tepkisini çekiyor. İlgili mercilerle görüşüp bu konu üzerinde titizlikle çalışıp bu şikayetleri dikkate alacağız.” dedi.
 “SUYU İSRAF ETMEYELİM”
 Gürbüz, yaz aylarının gelmesiyle ilçemizde yüksek noktalarda çekilen su sıkıntısına da değinerek, “Göreve gelmemin ardından Kayseri Devlet Su İşleri’ne giderek su sıkıntısı yaşamamak için neler yapılabilir bölge müdürümüzle masaya yatırdık. DSİ’nin görevlendireceği ekiple birlikte bu konuda tekrar bir çalışma yapacağız. Ayrıca vatandaşlarımızdan bizim belediye olarak isteğimiz insanın yaşamsal ihtiyacı olan suyun israfından kaçınmaları. Bahçe sulamada kullanılmamasını sizin aracılığınızla vatandaşlarımızdan istiyorum. Bu konuda meclis kararıyla vatandaşlarımızın şehir içerisinde bahçe, fidan ve çim sulamada içme suyu kullanımı tamamen yasakladık. Görevli arkadaşlarımız çalışmalarına başladı. Bu yasağa uymayan ve içme suyunu amacı dışına kullananlar hakkında belediye encümeninde alınan karar doğrultusunda 200 lira para cezası kesilecek”dedi.
 “KALDIRIM İŞGALİNİNİN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”
            Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, vatandaşların rahatça gezip yaşayabileceği bir kent haline getirmek istediklerini belirterek, "Vatandaşların kaldırımlarda rahatça dolaşıp alışverişlerini yapabilmelerini sağlamak amacıyla cadde üzerinde kaldırım işgalinin önüne geçeceğiz. Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz esnafları tek tek ziyaret ederek bildirim dağıtarak ikna edici anlatımlarda bulunuyor. Buna göre ilçe merkezinin yoğun olduğu caddelerde kaldırım işgali yapılan ve kaldırımlara gelişigüzel bırakılan malzemeleri kaldırmaları için esnafımızı uyarıyoruz. Bu uygulama zabıta ekiplerimizce sürekli olarak takibi yapılacaktır." dedi.
 SORGUN TEMİZ OLACAK
 Gürbüz, itfaiye araçlarından iki tanesinin yıkama aracı olarak ayarlanacağını ve cadde ve sokakların belirli aralıklarla yıkanarak Sorgun’da temizlik sıkıntısınında böylece çözüleceğini sözlerine ekledi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Çayözü'nde muhtarlık seçimi yenilenecek

Çayözü'nde muhtarlık seçimi yenilenecek devamı

Öncelik yayanın

Öncelik yayanın devamı
Ozan Ahmet Yıldız'ın Ardından...09 Mayıs 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN