Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
BBP ve MHP'den ortak açıklama

BBP ve MHP'den ortak açıklama

Tarih 17 Mayıs 2018, 08:29 Editör sorgun selam

devamı

 Milliyetçi Hareket Partisi  İlçe Başkanı Yusuf Kutlusoy ve Büyük Birlik Partisi Sorgun İlçe Başkanı Fatih Koçer yaptıkları ortak açıklamayla ABD’nin Kudüs kararına tepki gösterdi.
 Açıklamada, “ABD, Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıyarak uluslararası hukukun en temel ilkelerini, uluslararası toplumun iradesini, tarihi ve sosyal gerçekleri hiçe sayan tutumunu sürdürdüğünü belirtmek isterim. Bu tutumu ile dün gerçekleştirdiği açılış töreni esnasında bölgenin asıl sahibi olan Filistin halkına yönelik gerçekleştirmiş olduğu saldırılar ve insanlık dışı yaşanan olaylar tarihe kara bir leke olarak yazılmıştır.” denildi.
 Açıklamada, “Kudüs’te anılarımız, acılarımız, hüzünlerimiz ve sahibini bekleyen emanetimiz vardır. Kudüs’ün statüsü uluslararası anlaşmalarla belirlenmiş ve koruma altına alınmıştır.  ABD uluslararası sözleşmelere aykırı olarak Tel Aviv’de bulunan İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını pratiğe dökerek Büyükelçiliğini dün itibariyle (14 Mayıs) Kudüs’e taşımıştır. Bu hukuksuz fiil karşısında meşru haklarını barışçı yollarla savunmaya çalışan Filistin halkı ise, İsrail yönetiminin katliama varan sert müdahalesiyle karşılaşmıştır. Üzülerek haberlerini aldığımız onlarca şehit ve sayıları binleri aşan yaralıya rağmen İsrail geri adım atmadığı gibi gereken tıbbi yardımların ulaştırılmasını da engellemektedir. Bu kutlu beldeyi, binlerce kilometre öteden İsrail’in başkenti ilan etme hadsizliği tarihe kara bir leke olarak düşecektir. İlk kıblemiz, arzın arşa açılan kapısı Mescidi Aksa’nın bulunduğu Kudüs, Filistin’in ebedi Başkentidir. 
 Uluslararası kamuoyunun baskısına rağmen Büyükelçiliğini uluslararası hukuku ve ilgili tüm BM Kararlarını ihlal ederek hukuka aykırı tavrını sürdüren ABD ve insanlığa sığmayan, vicdanları sızlatan tutumunu devam ettiren İsrail yönetimlerini MHP Sorgun ilçe teşkilatı olarak şiddetle kınıyoruz. Filistin halkının meşru haklarını yok sayan bu adımın bölgesel barış, güvenlik ve istikrara hizmet etmeyeceğini vurguluyoruz. Filistin meselesi kalıcı ve adil bir çözüme kavuşmadıkça, Filistin halkına karşı adaletsiz yaklaşımlar sürdükçe, ne bölgesel ne de küresel huzur ve istikrar mümkün olacaktır.
 Altını çizerek ifade etmek isterim ki: Kudüs asla İsrail’in başkenti değildir ve olamayacaktır. Hiçbir güç kutlu nebinin Miraç’a yükseldiği Kudüs’ü Müslümanlardan koparamayacaktır. Bu adım asla karşılık bulmayacak hiçbir vicdan sahibi tarafından tanınmayacaktır Katliamda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, Filistin halkının haklı davalarında yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurguluyorum.” denildi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Seçimde son viraj

Seçimde son viraj devamı

Seçim güvenliği konuşuldu

Seçim güvenliği konuşuldu devamı
Kararsız Seçmeni İkna Eden Kazanacak21 Mart 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN