Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Fizibilite çalışmalarına 200 bin lira

Fizibilite çalışmalarına 200 bin lira

Tarih 03 Mayıs 2018, 09:14 Editör sorgun selam

devamı

 Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Sivas’ta yapıldı.
        Vali Muammer Bey Salonu’nda düzenlenen toplantıda Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın faaliyetleri masaya yatırıldı. ORAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, bölge illerin ticaret, belediye ve il genel meclis başkanları da katıldı.
        Toplantıda konuşan Vali Kemal Yurtnaç, 11. Kalkınma Planı kapsamında yapılan çalışmalara değinerek, Nevşehir’de Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla yapılan toplantıda hem yerel hem genel idareye ilişkin; bölge valileri ile sivil toplum örgütlerinin görüş ve önerilerini paylaştıklarını söyledi.
        Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda altyapı hizmetlerine ağırlık verildiğini söyleyen Yurtnaç, "Diliyorum ki daha gelişmiş, daha müreffeh daha huzurlu bir ülke için çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.
        Orta Anadolu Kalkınma Ajansı olarak tanıtıma önem verdiklerini ve özellikle de turizme yönelik çalışmalar yapıldığını aktaran Vali Yurtnaç, "Yakın zamanda Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde Uluslararası Sivas Kış Turizmi Kongresi yapıldı. Şimdi ise bölgeye yapılacak olan otel ile ilgili fizibilite çalışmaları yapılıyor. Bir diğer husus ise bölgenin geleceğini ilgilendiren sağlık turizmi. Kayseri, Yozgat ve Sivas’ta sağlık potansiyelini öne çıkarmalıyız. Özellikle Yozgat’a yapılan şehir hastanesi ve yeni havaalanı ile turist sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Bu üç ilimizde ciddi bir potansiyel var. Bu anlamda farklı illerde yapılacak olan sağlık fuarlarına katılmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Antalya’da gerçekleştirilen sağlık fuarına bölge illerden çok sayıda firma katıldı. Bu fuarların zamanla artarak takip edilmesini olumlu buluyorum" şeklinde konuştu.
        Sivas’ta hizmete giren İş Geliştirme Merkezi’ne çalışmalarında başarılar dileyen Vali Yurtnaç, "Sivas’ta Sultan Abdülhamit döneminde yapılan sanayi mektebinin kent müzesi haline dönüştürülmesi için mimari çalışmalar devam ediyor. ORAN’ın desteğiyle üç vilayetimizde bir hareketlilik olacak. Son olarak ajansımız tarafından 2018 yılı fizibilite destek programı ve teknik destek programı Mayıs ayı içinde ilan edilecektir. Bölgemizde yer alan kar amacı gütmeyen kuruluşlarımız tarafından teklif verilecek olan fizibilite çalışmalarına proje başı azami 200 bin TL, toplamda ise 20 milyon TL destek verilmesi planlanmaktadır." dedi.
        Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Seçimde son viraj

Seçimde son viraj devamı

Seçim güvenliği konuşuldu

Seçim güvenliği konuşuldu devamı
Kararsız Seçmeni İkna Eden Kazanacak21 Mart 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN